Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izomcsoportok felosztása...

Izomcsoportok felosztása edzés szempontjából. Toló-húzó egy napra? Vagy toló vagy húzó izomok edzése külön napokra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már több mint fél éve edzem és a toló-húzó izmokat szoktam külön megedzeni egy napon (mell-váll-tricepsz, hát-bicepsz-láb)

Többen is azt mondták a terembe,hogy ez így nem jó,mert nem tudom rendesen megedzeni azt az izmot amit a előtte lévő gyakorlatnál segédizomként már kifárasztottam. Többiek szerint külön napra kell tenni pl. egy mell és egy tricepsz edzést.

Számomra ez egy kicsit fura,mert igazán akkor érzem rendesen megedzve a vállam amikor előtte már mell gyakorlatnál a nyomásoknál már az is bemelegedett vagy a tricepsz amit már a mellezésnél és pl a vállról nyomásnál is kifingattam.

Egyszer próbáltam külön edzeni ezeket az izmokat és az tény,hogy több súlyt tudtam használni,de nem éreztem annyira megdolgoztatva egy bicepszet pl. hát gyakorlat után mint ha simán csak bicepszeztem volna mondjuk egy mel edzés után.


Edzésemet tekintve a következő a szisztémám. Hétfő: Mell,váll,tricepsz. csütörtök: Hát,láb,bicepsz, Vasárnap megint a mell,váll,tricepsz és így folytatódik tovább. tehát kettő azonos izomcsoport edzés napja között 5 nap pihenőt tartok.



Kérdem én akkor mi a helyes izomcsoport felosztás,ha ez mások szerint nem jó?



2014. máj. 25. 18:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, mert mindkét módszerrel lehet szépen fejlődni. A változtatás a lényeg. Időnként nem árt variálni az edzéstervet. Sőt edzésenként is a gyakorlatokat vagy azok sorrendjét. Én edzettem már a külön toló és húzó gyakorlatokkal és ment a mell együtt a bicepsszel és a hát-tricepsszel és mindkettő bevált. Sokféle módszer van és jól fejlődnek tőle. Ha egyetlen kőbe vésett edzésterv lenne, akkor mindenki azt csinálná.

Viszont a lábnak nem árt egy külön nap szerintem.

2014. máj. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!