Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi lehet a baj? (fekvenyomás)

Mi lehet a baj? (fekvenyomás)

Figyelt kérdés

Nem értem miért vagyok rossz fekvenyomásba, 80kg tudok kinyomni max 60-65 kg-val szériázok fekvenyomásba ez sz*r.


Ferde padon egykezes fekvenyomás 26kg/kéz 14 ismétlés. haverom is ennyivel csinálja, de ő 105kg nyom ki max, 80kg-val szériázik.


[link]

chest press gépen 70kg-val szoktam 12-15 ismétléssel szériázni rendesen leengedem és nem vállból nyomom ki.


(minden testrészre edzek!)


2014. máj. 28. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez főleg genetika. Ki ebben, ki abban jobb. Ha nem akarsz fekve nyomó versenyen indulni, semmi jelentősége. A fekve nyomás főleg mell, tricepsz, váll izomból történik, nyilván ha ezekben el vagy maradva a haverodtól, érthető ha kevesebbet tolsz. Illetve egy bizonyos szint után már nem mindenki törekszik a maximális súly használatára, hanem próbál minél koncentráltabban edzeni egy izomcsoportot.
2014. máj. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbáld ki pl a piramist!
2014. máj. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Piramist a gépen szoktam alkalmazni. Nem hanyagolok el semmit. Tricepszezni 65kg-val szoktam 15 ismétlést 4xsorozat

csigán letolást [link]


Vállazni keretbe 60-65kg-val szoktam fejem elé engedni 10 ismétlés 4xsorozat annyival vállazok mint fekvenyomok (vicc..)

2014. máj. 28. 22:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is mindig szar voltam nyomásban. Nem tudok vele mit kezdeni. Egyenes padon 90-100-al tudok szériázni, 6-8 között tartva az ismétlés számot. Ferde padon meg 85-90 kilóval csinálok 8 ismétléses sorozatokat. Magamhoz képest a tricepszem is erős, vállam sem olyan gyenge, hogy visszafogjon nyomásban (mellről nyomás 70 kilóval 5-6 ismétléses sorozat). Vacak a technikám, vagy egyszerűen ha egyenes padon terhelem a mell izmokat, nem tudnak elég hatékonyan dolgozni, fene tudja.

Van olyan, aki meg 120 kilóval szériázik, de ferde padon 80-ba nem tud 6-nál többet nyomni, és 50 kilóval nyom mellről. Genetika.

2014. máj. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!