Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Konditerem vagy fegyencedzes?

Konditerem vagy fegyencedzes?

Figyelt kérdés
Es meg valami. Igaz, hogy aki konditerembe jart csak, nem tud felkezes fekvot, huzodzkodast, fellabas guggolast?
2014. jún. 11. 22:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Első mondatod nincs állítmány. Második, ha alacsony a testzsírja és elég izmos akkor sztem tud.
2014. jún. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*mondatodban.
2014. jún. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Konditerembe járok, tudok egykezes fekvőt, tudok húzódzkodni szűken és szélesen is, és egylábas guggolást is. Szóval nem igaz :)
2014. jún. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

szerintem konditerem és saját testsúlyos edzés... a fegyencedzés egy buta csőlátású, 6 alagyakorlatra alapozó könyv.

létezik egy homeosztázis nevű kifejezés, röviden az a jelentése, hogy a szervezeted ahhoz alkalmazkodik, amit teszel vele... tehát, ha te arra gyúrsz, hogy mesteri szinten csinálj mindenféle 1kezes fekvőtámaszokat, akkor előbb utóbb mestere leszel a dolognak, de lehet hogy fekvőpadon belerokkansz a saját súlyodnál picivel többe...

De ha mindig csak konditeremben végzel izolált gyakorlatokat, akkor a szervezeted ehhez alkalmazkodik, és lehet, hogy fekve nyomsz 200at, de nem tudsz megcsinálni 20 szabályos fekvőtámaszt...

ezért aztán javaslom ne legyél szűk látókörű, és variáld a különböző edzéstípusokat.

2014. jún. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Sperseus tökéletesen leírta.

Kicsit gondolkodni is kéne nemcsak elhinni amit valaki bizonyíték nélkül leír.


Másrészt én például NEM AKAROK egykezes fekvőt és húzódzkodást végezni. Nem érdekel egyszerűen.az egylabas guggolas meg megy.

2014. jún. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az a könyv egy szutyok, legszivesebben betiltanám. Először is konditeremben sem csak egyféle edzést lehet végezni. A fegyencedzés helyett pedig használjuk a saját testsúlyos edzés kifejezést, ahogy már előttem írták. Mindenki abban lesz jó, amire edz. Ennek a konditermesek vs fegyencedzésmindenszavátelhiszem élőlények harcnak meg semmi értelme nincs. Hogy lehet összehasonlítani más módszerekkel, más célokért küzdő embereket? Sehogy. A könyvben mindig példának hozott régi idők erősemberei, pl Sandow(sok könyvüket olvastam), nem csak saját testsúllyal edzettek, hanem súlyzókkal is, és főleg azzal. Nem féltek a módszereket keverni(pl súlyozott egylábas guggolás, erről azt hiszem a fegyencben is van kép)! Én is ezt az elvet követem. Még az olyan régi gyakorlatokat is használom, mint a bent press és a török felállás(igen, ez nem a kettlebellesek mai találmánya...). A fegyencedzés olvasgatása helyett pedig inkább Christopher Sommer - Building the gymnastic body és Pavel Tsatsouline - A meztelen harcos könyveket ajánlom kezdésnek.
2014. jún. 12. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Dogmatix91 ***** válasza:
Egy jó középút a CrossFit. Bár a testépítésnek pont nem az a célja, hogy 3-400kilóval guggoljon valaki meg 40es kézisúlyzóval rángatózva bicepszezzen, csak ezt sokan elfelejtik. Ha valaki erős akar lenni menjen súlyemelőnek vagy erőemelőnek. A streetworkouttal nem tudok azonosulni, szerintem iszonyat vállgyilkos az egész.
2014. jún. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Foci vagy kosárlabda?
2014. jún. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne a képeket, vagy az adatokat fürkészd. Menj le a teremben, majd a fegyencezők közé és dönts el magad, hogy mit látsz az átlagon, melyik a szimpibb.
2014. jún. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

fegyencedzés mekkora baromság...

Az Amerikai börtönökbe jobb konditermek vannak mint itthon a fizetősökbe XD

2014. jún. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!