Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 3 hónapja kezdtem el a súlyzós...

3 hónapja kezdtem el a súlyzós edzéseket! Melyek azok az alap kiegészítők, amelyek fontosak? Fehérje, multi, és c vitamin megvan. Más kell?

Figyelt kérdés
Nőből vagyok! :) Eddig diétáztam, most hogy leadtam a kívánt súlyt, kicsit izmosodnék!

2014. jún. 16. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem igazán kell más.

De az első az étrend.

2014. jún. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
omega 3.
2014. jún. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tömegeléshez jó lenne edzés után gyors szénhidrát, legolcsóbb filléres ortó megoldás a szőlőcukor, igényesebb a malto és a Carb-F, luxusnak Vitargo.

Omega3 az nagyon jó dolog.

2014. jún. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Glutamin? BCAA?
2014. jún. 17. 09:15
 5/9 anonim válasza:

Bár nem vagyok a téma nagy szakértője, mivel én is most kezdtem az edzésem pár hónapja, viszont rengeteg cikket elolvastam a témában, így megpróbálom az ismereteim összekaparni.


BCAA és glutamin nem feltétlenül kell, ha diétás időszakon vagy túl és most izmosodni szeretnél az azt feltételezi hogy tömegnövelő étrendre térsz át. Itt van egy sarkalatos pont. Mégpedig az hogy a szervezeted túlkompenzál. Eddig megvontad a tápanyagokat, így most sokkal könnyebben szaladnak fel a kilók(persze zsírban) úgyhogy szerintem csak óvatosan használj extra kiegészítőket. Ha a diéta alatt használtál zsírégetőt akkor azt is fogyaszd még egy darabig úgy, hogy folyamatosan csökkented az eddigi adagot. Ezzel térj vissza a normál táplálkozáshoz, majd később kezdj el tömegnövelő étrend alapján "izmosodni". Igaz nem ez volt a kérdés...


Nem írtál ízületvédőt a felsorolásba. Nőként főleg hasznos lenne egy ilyen kiegészítőt beszerezned, még mielőtt elkezd minden porcikád ropogni a súlyzós edzésektől.


Bár azt írtad hogy vitamin már van én valami komplex pak-ban gondolkoznék a helyedben. Nálam a Monster Pak rengeteget dobott már pár nap után az edzésen. Ha most nem is, de a későbbiekben hasznos lehet.


Időközben találtam egy cikket:

[link]


Sok sikert!

2014. jún. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az infót! Szedek ízület védőt csak kihagytam.ezt a vitamint megnézem köszi!
2014. jún. 17. 15:33
 7/9 A kérdező kommentje:
Jó lehet ez a monster de havi 11000 lenne! Kicsit húzós!!
2014. jún. 17. 15:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem muszáj vitamin pakot venni. Elég egy középkategóriás multi+1-2 gramm C-vitamin. Ez kb havi 2000-2500 forint.
2014. jún. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
One a Day-m van meg C1100
2014. jún. 17. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!