Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mivel tudom kiváltani a...

Mivel tudom kiváltani a döntött törzsű oldalemelést állva és a tárogatást fekve (mindkettő kézi súlyzóval)?

Figyelt kérdés

Ennél a két gyakorlatnál megfájdul a bal váll ízületem, elkezd nyilallni és 6-8-nál többet nem tudok megcsinálni.

Semmi másnál nincs ilyen gondom, tehát simán tudom csinálni az előre emelést állva, a vállból nyomást, fekvenyomást, állig húzást, stb.



2014. jún. 17. 09:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Pedig ezek a kevésbé ízületterhelő gyakorlatok. Pont a vállból nyomás és az állig húzás megterhelőek. Próbáld ki hogy ezeket elhagyod (esetleg a fekvenyomást is), nem-e regenerálódik az ízület. De lehet valakinek lesz jobb ötlete.
2014. jún. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elsővel egyet értek. Állig húzást mindenképp szedd ki és ha tehetedd a vállból nyomás vagy egykezesekkel csináld de legjobb lenne helyete a mellről nyomás. Ha még mindig nem jobb akkor a fekvenyomást egykezessel csináld.

Ha ezután is rossz akkor írd ki még egyszer a kérdést

2014. jún. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A vállból nyomással és az állig húzással nincs semmi bajom, azokat bírom akármeddig. Miért kéne pont azokat kihagynom?

Az a kérdés, hogy az oldalemelést és a tárogatást ki tudom -e mással váltani?

2014. jún. 17. 10:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Az egy dolog hogy most közvetlenül nem azoknál jelentkezik a gond, de kicsi a valószínűsége, hogy nem ezektől van. Ugyanis az oldalemelés és a tárogatás kevésbé terheli az ízületet. De ha nem hiszed, es csinálod őket tovább, akkor azt mondom, nem nagyon tudod kiváltani ezt a kettőt. Nyilván sok gyakorlattal meg lehet dolgoztatni ezeket az izmokat, de pont ugyanilyen terhelést nem tudsz nekik adni ezek nélkül. De mondom, ha ilyen alapmozgásoknál gond van az ízületekkel, az nem normális, és első körben értelemszerűen a megterhelő gyakik kerülnek képbe mint problémaforrás.
2014. jún. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Tényleg hagyd ki azokat amiket irtunk és ha lehet a fekvenyomást egykezessel csináld és még kéne izület védő is.
2014. jún. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

padon hasalva próbáld meg a dt oldalemelést,úgy nem kell a hátadra,tartásodra figyelned,csak a vállra.

vagy állva csigán.

hátha egyenes háttal,görnyedés nélkül nem jelentkezik a probléma.

a gerincvonal is maradjon egyenes,nézz lefelé,ne emeld ki a fejed.

ezt a gyakorlatot meg kezd el napi szinten gyakorolni edzések végén-

[link]

[link]

[link]

2014. jún. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!