Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izomlázzal érdemes menni edzeni?

Izomlázzal érdemes menni edzeni?

Figyelt kérdés

Lassan egy hete járok kondiba, tegnap (szerdán) volt pihenő nap. Fáj a két karom, a mellemnél lévő részek is.

Nem tudom, ilyenkor ajánlatos menni? Vagy pihenő kell?

Hamar elmúlik ha megyek vagy nem megyek?



2014. jún. 19. 08:18
 1/8 anonim ***** válasza:
ne menj, nem szabad túleröltetni magad, egy életre lesérülhetsz... regenerálódj szépen... remélem, nem osztott edzéssel kezdtél egybõl...
2014. jún. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pihenés
2014. jún. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Átmozgató edzéstervvel kezdtél?
2014. jún. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

két elmélet van.

van a tejsav elmélet, ami esetén jobb átmozgatni.

van a mikroszakadásos elmélet, ami szerint a fájdalmat a mikrosérülések okozzák az edzetlen izmokban, ekkor borogatni, pihentetni kell.


én mindig ráedzettem...

2014. jún. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha osztott edzéssel kezdtél akkor ne eddzél rá a lázas izmokra. Ha teljes testes, akkor pedig hagyj több szünetet, mert abból bőven elég a heti 3.
2014. jún. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok, osztottat csináltam. De nehéz kinyújtani a karomat is mert fáj, ha elmegyek hétfőn edzeni, akkor is ugyan ez lesz?
2014. jún. 19. 17:19
 7/8 anonim ***** válasza:

kezdőknek ezért ajánlják a 2-3 hónapos teljes testes átmozgató edzést, hogy az ízületeid, izmaid megszokják a terhelést, megtanuld a gyakorlatokat helyesen kivitelezni. azzal, amit most csinálsz, hogy úgy kikészíted magad, hogy az izomláztól nem funkcionál rendesen a karod pl... ezzel akár egy életre kiható sérüléseket, krónikus fájdalmakat stb stb is beszerezhetsz magadnak, nagyon nem érdemes elsőre beleugrani a közepébe.

[link]

2014. jún. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Izomlázra ne edz rá! Edzés után pedig nyújtani kell!
2014. jún. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!