Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ennyi alkohol mennyire para...

Ennyi alkohol mennyire para az fejlődés/edzés szempontjából?

Figyelt kérdés

Általában egy hónapban 2-3 alkalommal járok bulizni, ekkor a nagyjából a következő mennyiséget szoktam fogyasztani kb. 6-8 sör és 4-5 tequila az este folyamán.

Úgy szoktam idoziteni az edzéseket, hogy az nap amikor bulizok nem kondizok. Másnap figyelek a vitamin bevitelre, ill iszom sok vizet, sajnos megfelelő kajálás nem mindig jön össze a buli utáni napokon....



2014. jún. 26. 22:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Napi 1 pohár bor a megengedett, ami belefér az egészséges limitbe.


Innentől kezdve teljesen tőled függ, melyik a fontosabb.

2014. jún. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ezekkel a mennyiségekkel azt mondanám általánosságban,hogy az ivászat előtti és utáni két nap totálisan kárbavész. Szerintem állj le a piával, és pár hónap múlva egy pohár száraz vörösbortól is jól leszel.
2014. jún. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi, ezért kérdeztem pont mert en is kicsit soknak gondolom...


Amúgy ez, hogy működik az alkoholtól konkrétan csökkennek az izmok, vagy csak nem fejlődnek? Ergo olyan mintha kihagytam volna az edzést, vagy vesztek is?

2014. jún. 26. 23:23
 4/15 A kérdező kommentje:
Mármint izmot
2014. jún. 26. 23:24
 5/15 anonim ***** válasza:
Csökkenti a tesztoszteron szintet, ami ugye anabolikus férfi szex hormon. Ezért van ha valaki nagyon sokat iszik nem áll fel neki, ha csökken a teszto az anyagcsere is lassul tehát jobban jön fel zsìr valamint a fehérjeszintézis sem az igazi, nem hasznosul a kaja rendesen, már ha eszel rendesen a hányingertől. Kiszáradás is fent áll az alkohol vízhajtó hatása miatt. Add össze :D
2014. jún. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én is járok be bulizni általában nem iszom egy kortyot sem, havonta- kéthavonta vörösbor+zérókólát megengedek magamnak. Ja és tonhal/túró pufirizs nálam van. :D
2014. jún. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Gondolom, hogy egyáltalán nem előnyös.

Igazából arra lennék kiváncsi, hogy mennyire vet vissza.


Tehát, ha csökkenti a tesztoszteron szintet, fehérje szintézist, akkor a növekedést mindenképpen akadályozza.


De konkrétan vesztek izomból is? Vagy csak nem nő az edzés/kaja hatására, mondjuk azon a hétvégén amikor ittam?


Azért is kérdezem, mert edzek már egy jó 2-3 éve, és fejlődök is sztem normálisan. (pl.55kg-val kezdtem fekvenyomni, most 80-85-tel, vállbólnyomás kézivel: 15-ről 22.5-re nőtt, bicepsznél is a 12-es kézi súlyzókkal kezdtem, most 20-szal csinálom)

Az egyetem már csak ilyen (számomra), hogy 1-2-3 hetente belefutok egy nagyobb buliba/ fesztiválba nyáron.


Kiváncsi lennék, hogy mennyit segítene, ha mondjuk nem innék egész nyáron.. Csak nem tudom megéri-e kihagyni a bulikat? Dobna-e sokat a fejlődésben, ha 3 hónapig nem iszok?

2014. jún. 27. 00:47
 8/15 anonim ***** válasza:

Én józanon is élem a bulikat mert k* jó a társaság :)

A fejlődés amit leírtál erősen átlag alatti, más -kit érdekel mennyivel bicepszezel? Ez testépítés izolálni kell az izmokat. Abból amit írtál nekem az jön le erősen hiános a tudásod. Töltsd le a sárga kapszulát és olvasd el. Az alapgyakorlatokra fektesd a hangsúlyt.

2014. jún. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
És tapasztalatból mondom vesztesz izmot nem is keveset.
2014. jún. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Hmm olvastam (többé kevésbé) a Sárgakapszulát. Heti 3-4-szer edzek, van edzésterv is meg minden. Figyelek a kajákra, nem napi 6-szor eszek, de a fehérje és a CH- bevitelt figyelem és tartom.


Azt hogy mit mennyivel nyomok példaként írtam, hogy látni lehessen, hogy honnan hova jutottam.


Elég sokat olvasgatok a testépítésről/ táplálkozásról. Szóval az ismereteim szerintem nem annyira hiányosak (persze nem állítom, hogy mindent tudok).

Többek közt ezért teszek itt fel kérdéseket.


A testépítést hobbiként csinálom, más egyéb sportok, elfoglaltság mellett, így nem tudok és nem is (szándokozom) minden ott leírt dolgot betartani.

2014. jún. 27. 01:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!