Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik a legjobb otthoni...

Melyik a legjobb otthoni edzésforma? Súlyzós, kettlebell vagy saját testsúlyos? Esetleg ezek kombinációja?

Figyelt kérdés

Eddig csak súlyzós edzéseket végeztem konditeremben,de nyáron otthon szeretnék edzeni.Ennek kivitelezésére rendelkezésemre áll 2 db 35kg-im szerelhető kézisúlyzó és egy dönthető pad.A teremben is inkább ezekre összpontosult az edzésem,csak pár gyakorlat fog kiesni a repertoárból,pl.kétkezes rúddal bicepszezés,felhúzás,lábtoló vagy éppen a csigás letolás,mellhez húzás.Leszögezném,hogy célom egy átlagnál valamivel izmosabb,erősebb testalkat kialakítása,nincsen semmiféle testépítő ambícióm.

A kérdésem az lenne,hogy melyik a legjobb edzésforma erre a célre a felsorolt három közül?Mert ajánlották már a fegyencedzést és a kettlebellt,is mindkettőnél a legfőbb érv:"ha nem felfújt diszkó izmokat akarsz,akkor hagyj fel a gyúrással".Ez nem túl meggyőző,egyrészt nem tudom hogyan lehet felfújni egy izmot,másrészt diszkóba sem járok,harmadrészt jelenlegi szintemet is ennek segítségével értem el(mármint súlyzózás).


2014. júl. 5. 13:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne olyanokat kérdezgess akiknek halvany fngja sincs a témaról. Kérdezd meg őket is hogyan lehet "felfújni" egy izmot.
2014. júl. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha azt nézzük a kettlebell is egy súly(zó) akkor az is felfúj nem :DD? Az izom egy szövet, nem tud különbséget tenni súlyzós és sajáttestsúlyos edzés között. Annyi a lényeg, hogy stimuláld.

Kérdező, minél változatosabban edzel, több mozgásformát csinálsz, annál gyorsabban és eredményesebben fogsz majd fejlődni. Tehát kombináld. De rendes étrend nélkül nem fogsz fejlődni.

2014. júl. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!