Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegeléskor nőknél mennyi...

Tömegeléskor nőknél mennyi szénhidrát ajánlott?

Figyelt kérdés
Körülbelül sikerült elérni a célomat, lement pár kiló, úgy 3-4, (ezen a nyáron, de összesen 10, mínusz hetet 3 éve tartottam csak most úgy éreztem lehetne még lefaragni arra rá.) Bár nem annyi mint szerettem volna, de centire több is mint vártam. Magas fehérje és alacsony szénhidrátbevitelen voltam, heti 3 súlyzós átmozgató edzéssel és 3 aerobbal. A derekam 5 centivel is kisebb lett. Most 167 cm-hez vagyok 55 kiló. Nem akarok nagyon sovány lenni, mostmár elkezdenék tömegelni, bár pici izom valami csoda folytán feljött rám, és egész csinos lettem, de én amolyan kőkemény és kerek feneket akarok (persze edzek mindenhova). (Sőt, lassan ideje bontani az edzést alsó és felsőtestre.) Persze tudom ha izmosodni akarok kéne ch is. Fokozatosan növelném mondjuk 0,5 grammal testsúlykilogrammonként, meddig lenni érdemes felmenni hogy ne nagyon zsírosodjak, de az izom tudjon nőni? Én 2-2,5 grammra gondoltam testsúlykilogrammonként. Mi a véleményetek? Persze a fehérjebevitelem megvan 2 gramm. Köszönöm a választ, egy tizennyolc éves lány.

#diéta #testépítés #szénhidrátbevitek nőknél tömegeléskor
2014. júl. 29. 22:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Teljesen jól gondolkodsz. Emelni kell a ch-t addig, míg nem jön a tömeg. Zsír mindenképpen jön majd, de arra törekedj, hogy ne legyen több a növekedés, mint heti 0,2-0,3 kg. Bár lehet egy nőnél ez is picit sok, hiszen ti nem tudtok havi netto 1kg izmot felszedni, mint egy kezdő férfi. Kb 1/25 annyi tesztót termeltek, ez is az oka.

Nőknél elég szokott lenni a kb 3g x ttkg, de ugye ez is alkatfüggő, van akinél kell ennél több is, és van aki 3-nál már rendesen zsírosodik. Neked kell tapasztalati úton beállítani a ch mennyiséget.

2014. júl. 30. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. júl. 30. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!