Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan érhetek el szinte...

Hogyan érhetek el szinte "végkimerülést" az izmaimat folyamatosan dolgoztatva? ÉRTELMES KÉRDÉS LENT!

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy pl. ha lemegyek fekvőtámaszba, és megállok a földhöz közel, behajlított kezekkel, akkor csak egy bizonyos ideig tudom ebben a pózban tartani magam, de miután feljöttem, egy idő után újra tudom így tartani magam? Maga a kérdés: nincs megoldás, hogy szinte teljes elgyengülésig tarthassam a pózt, (vagy bármilyen másikat) és aztán kb. aludnom kelljen egyet, hogy ezt megint megtehessem?

#edzés #erősítés #végkimerülés #izomsejtek pusztítása #teljes elgyengülés
2014. aug. 10. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha bukásig edzel egy izmot egy sorozatban, akkor a következőben lényegesen rosszabb lesz a teljesítmény tehát el lehet jutni odáig, hogy már ne tudj egyetlen ismétlést sem csinálni csak nem sok értelme van. Ha arra gondolsz olyan szinten nem tudod kifárasztani az izmot, hogy aztán ne tudd megmozdítani. Ha így kellene edzeni, akkor lábedzés után senki nem tudna haza menni, ott kéne aludni a guggoló álványnál, szerinted az, hogy nézni ki?:D
2014. aug. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag lehetetlen, mert az élő szervezet izmai úgy vannak kitalálva, hogy elernyedést követően (némi pihenő után) újból megfeszülhessen.

Elméletileg el lehet jutni egy olyan pontra, ahol már annyira sok pihenő kell olyan rövid ideig tartó megfeszüléshez, hogy azt lehessen rá mondani, hogy az a végkimerülés, de utána mindig lesz egy újabb lehetőség, hogy az izmodat meg tudd feszíteni, ha csak 1 másodpercre is.

Az igazi végkimerülés, ahol ezt már nem tudod megcsinálni az a halál, vagy az ahhoz közeli állapot.

2014. aug. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ment a zöld mindenkinek, de van olyan megoldás (nem feltétlen mozdulat) amivel sokkal később "bukok el", így tőbb izomsejtem pusztul el => mégtöbb fog keletkezni.


(Ezzel most arra gondoltam, hogy úgy tudom, azért leszel edzésektől erősebb, mert elpusztul az izomsejtjeid egy része, és azok helyett a szervezet kicsivel többet állít elő pihenés közben.(most úgy értem a pihenést, hogy pl. alvás))

2014. aug. 10. 23:17
 4/5 A kérdező kommentje:
*az első mondatom egy kérdés
2014. aug. 10. 23:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Fájdalom csillapítóval vagy egyéb hatású szerrel kitolhatod a fájdalom küszöböt és talán menni fog pár extra ismétlés de nem ajánlom, hogy mindig így edz. Ez hosszútávon biztos sérülés. Vannak még az edzés előtti pörgetők, amik tele vannak koffeinnel. Ezek egy fokkal jobbak és hasonlóképp pár extra ismétléshez segíthet. Te tested, te döntöd el, hogy kell-e ez neked.
2014. aug. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!