Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mellizmok növekedése?

Mellizmok növekedése?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Szerintetek 7-8 hónap alatt el lehet érni egy normálisabb mellizmot, amin látszik, hogy edz az ember ? persze mindenre edzek csak a mell problémásabb úgy vettem észre.


A nagysúlyoktól nő csak a mell ? Miből végezzek többet, hogy jó nagy mellem legyen ?



2014. aug. 12. 00:52
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ahogy egyre nagyobb súlyt tudtatok megmozgatni úgy jött lassan mellre is az izom ?
2014. aug. 12. 01:04
 2/13 anonim ***** válasza:

7-8 hónap alatt, ha most kezdted az edzést és az első időkben vagy akkor gyorsan fejlődsz még most. :-)

Először kezdő teljes testes átmozgató edzéstervet csinálj, kb 2 hónapig, utána jöhet az osztott.


Nem csak a nagy súlyoktól nő, az a lényeg hogy minden edzés új kihívás legyen. ( De azért ne állj le 20 kg-val fekvenyomni :-) )


Én szoktam változtatni az ismétlésszámot, és ezáltal hol nagyobb-hol kisebb súlyokat használok. De ez az erőnlétemtől is függ, meg hogy milyen formában vagyok jelenleg :-)

2014. aug. 12. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Kis súllyal nem lesz izomnövekedés, mert nem lesz hipertrófia. Persze eleinte minimális fejlődés lehet kis súllyal. A kis súlyt relatíve kell érteni. Az a kis súly, amivel 20 feletti ismétlések mennek. Na ezzel nem lesz izmosodás. Akkora súlyok kellenek, amivel éppen megy 8-12 ismétlés, sőt én alapgyakorlatoknál (pl fekvenyomás) felmegyek akkora súlyra piramisban, amivel már csak 5-6 ismétlés megy.


Kezdőknek heti 3 napos teljes testes edzésterv kell. Ez menjen 2 hónapig. Minden izomcsoportra 1-1 alapgyakorlattal, gyakorlatonként 3-4 sorozattal. Akkora súlyokkal, amivel éppen megy az adott gyakorlatból a sorozat 10-12 ismétléssel. Tehát ez azt jelenti, hogy nem ugyanaz a súly lesz guggoláshoz, mint pl bicepszezéshez.

Szóval kb ez legyen: guggolás, fekvenyomás, húzódzkodás (vagy evezés), mellről nyomás, bicepsz állva rúddal, tricepszre: hátsó támaszos tolódzkodás (vagy csigán letolás), hasprés (vagy lábemelés függeszkedve), vádlizás.


6-8 hét után mehet osztott edzés is, ami legyen először egy 3 napos A-B-A, másik héten B-A B bontású terv.

A nap: mell-hát-váll- fekvenyomás, tárogatás, lehúzás csigán mellhez (vagy húzódzkodás), evezés, mellről nyomás, oldalemelés.

B nap: láb-kar-has. : guggolás, kitörés, vádli állva, bicepsz állva rúddal, egykezes beforgatós bicepsz, fekve homlokra engedés, csigán letolás tricepszre, hasprés (vagy lábemelés).


Majd ez után mehet pl heti 3 vagy 4 napos osztott edzés. Pl:

Hétfő: mell-kar, Szerda: láb, Péntek: hát-váll. De így is jó: mell-bicepsz, hát-tricepsz, láb-váll.

Sok variáció van. Nagyobb izomcsoportokra 3-4 gyakorlat, kisebbekre 2-3.

2014. aug. 12. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem 8 hónap alatt ennyit sikerült.

[link]

2014. aug. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szép munka, jó forma.
2014. aug. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Zsolti 46! Megkérdezhetem, hogy ez még tömegnövelés alatt vagy már szálkásítás után készült kép?
2014. aug. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Köszi sandorzsolt !! :)

Tömegelek mióta elkezdtem edzeni.Nagyon vékony voltam 48kg körül.

Csak szerencsére ilyen tipusú vagyok h tömegelés alatt ennyire száraz tudok maradni, pedig 6-6,5 g/ttkg ch-n vagyok.

2014. aug. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Zsolti 46!

Akkor tényleg nagyon szerencsés vagy! Simán rámondtam volna, hogy ez már szálkásítás után van.

Egyébként ezt teljesen a 0-áról sikerült elérned a 7-8 hónap alatt?

Milyen magas vagy?

2014. aug. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Látszik, hogy ektomorf vagy, így tudsz zsírosodás nélkül is izmosodni.
2014. aug. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Innen kezdtem(ez kb az első hét után lett csinálva) [link]
2014. aug. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!