Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ezt nagyon elrontottam....

Ezt nagyon elrontottam. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Atlagosan izmos vagyok,de sajnos nyaron elengedtem magam és felment 20 % köré a testzsírom.(14 körülről)


Most vagy 2-3 hónap lenne leszalkasítani,vesztenék csomó izmot és pont nyarra zsírosodnék fel megint.

Ha folytatom a tömegelést akkor meg nagyon felzsírosodok és 4 hónapig szalkasíthatnék nyár előtt..még több izom le.


Most mi legyen? Mi lenne a legjobb?

18/F


2014. aug. 17. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Neked kell eldönteni. Ha zavar a zsír, akkor egy részét add le és mehet utána moderált tömegnövelés.
2014. aug. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért kéne felzsírosodnod tömegelés alatt? 18 évesen még szinte bármit ehetsz ha edzel mellete olyan gyors az anyagcseréd. Ha megy heti 3-4 edzés heti 3 aerobbal és reális kalória pluszban vagy ( szinten tartáshoz szükséges + 10-20%-a ennek elég), akkor kizártnak tartom, hogy elhízz. Ha pedig ez nem válik be még mindig ott van a test rekompozíciós módszer, amire rákereshetsz ha érdekel.
2014. aug. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sajnos ha nincs tökéletes etrendem akkor zsírosodom..azt meg nem tudok tartani.


Évközben mondjuk van heti 2 tancom is.

2014. aug. 17. 16:31
 4/5 Tyler913 ***** válasza:

Nemrég olvastam valahol ezt a gondolatot,és most már eléggé egyet is értek vele: minek edzel,ha nem nézel ki jól? Hiába van rajtad akármennyi izom,20% testzsírnál már nem vagy esztétikus. Tehát egy bizonyos szint fölé még tömegnövelés során se kéne menni,mert annak mégis mi értelme,hogy nyáron 3 hónapig jól nézel ki,az év többi részében meg ratyin?

(Különben sem értem,hogy miért mániája mindenkinek ez a nyárra szálkásítás,de mindegy)


Én úgy gondolom,hogy kezdj el szálkásítani,de csak szépen lassan. Nem írtad,hogy naturál vagy-e,de vegyük úgy,hogy igen. Ebben az esetben -legalábbis saját tapasztalataim szerint- pláne nincs értelme a túlzott zsírosodásnak,mert akkor nem tudsz izomvesztés nélkül lediétázni.


Én az utóbbi időben azzal kísérletezem,hogy csak kicsit emelek,ill. csökkentek a ch-bevitelen attól függően,hogy tömegelek vagy szálkásítok. Tehát lassan,és óvatosan haladok,hogy tömegelésnél ne zsírosodjak be nagyon,szálkásításnál pedig ne veszítsek izmot.

Az elmúlt hónapokban kb. 20%-ról jöttem le 15 körülre úgy,hogy nem veszítettem izmot,az erőszintem pedig növekedett. Mindezt 3g/tskg ch-val. Szóval nekem bevált a lassú,de biztos tempó. Persze minden test más,nem biztos,hogy ami nekem jó,nálad is működne,de ha nem akarsz izmot veszíteni,talán érdemes lenne kipróbálnod a lassú víz partot mos-módszert :)

2014. aug. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem maniam a nyarra való szálkasítas most is felhíztam mint látod..:D


Sokaig skinny fat voltam és szeretnék szégyenkezés nélkül strandra menni.


Sajnos nagyon rossz aranyaim vannak ezért nagyobb tömeg kell mint az atlagnak. Ezert maximalisan hatékonyan a lehető leggyorsabban kéne szalkasítani hogy legyen idő tömegelni.

2014. aug. 18. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!