Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tizenéves korotokban mennyi...

Tizenéves korotokban mennyi volt a súlyotok/magasságotok és milyen erősek voltatok?

Figyelt kérdés
18 vagyok és olyan gyengének érzem magam. 180 magas vagyok 82 kg és guggolásba 120 kg megy max, fekve meg 85 körül. Nektek mennyivel ment ennyi idősen? Mekkora testsúllyal? Csak én vagyok ilyen nehezen erősödő?
2014. aug. 22. 20:54
 1/8 anonim válasza:
Én 14 évesn voltam 185 cm 105 kiló, akkor nyomtam fekve olyan 30-35kg-val. Most húszhat vagyok, 192 cm 100kg fekve 110kg-val szoktam nyomni, guggolni pedig 170-200 erőnlét és kedvfüggő, mert nem szeretek guggoni,
2014. aug. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10 és 19 éves korom között azért változott a helyzet, főleg magasságban :D
2014. aug. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor írd le 19 éves korodat. 10 évesen azt sem tudom hány centi voltam, arra vagyok kíváncsi, aki már edzett 17-19 éves korában milyen eredményei voltak.
2014. aug. 22. 21:28
 4/8 anonim ***** válasza:
Jó, akkor még nem edzettem.
2014. aug. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én 16-17-18 evesen 50 kiloval nyomtam fekve, guggoltam kb 10-et, szóval nem panaszkodhatsz :) A felhuzas volt 120 kg körül. Persze a zsíros kenyérnél feherjedusabb ételt ritkán ettem akkoriban. Amikor elég fehérjét ettem, egy rövid ideig(két hétig), akkor úgy volt hogy 196/82 és 115kg guggolás, 90 kg fekvenyomás. Ez volt 20 évesen.


Nem nevezhető gyengének a szinted összeségében véve, persze van hova fejlődni.

Mióta edzel amúgy?

2014. aug. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
kb. egy éve de március, április kimaradt úgyhogy inkább 10 hónap edzést mondanék. Amiatt írtam mert ma már annyi csodagyereket látni ilyen 2-300 kg-s guggolással és komoly eredményekkel. Pár napja láttam pont 340 kg-s felhúzást 17 éves erőemelőtől.
2014. aug. 23. 21:00
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem érdemes belőlük kiindulni. Még ha úgy is veszem hogy naturál, akkor is felesleges az embernek ezen rágódni.

Ha kifejezetten az erő érdekel, akkor eddz te is úgy.

Mondjuk én nem vittem túlzásba az edzést, bemelegítés, aztán 2*3 fekvenyomásban például. Így lett a két hét alatt 75-bol 90 a fekvenyomás. A guggolás meg 95-bol 115.

Összeségében véve viszont a hagyományos erőemelő edzés mellett szerintem érdemes alkalmazni a magas ismetlesszamu edzést is, hosszú távon.


Ha eddig is úgy edzettél, akkor jöhetnek a szokásos kritikus pontok:

-mikrotapanyag bevilel megfelelő -e

-regeneráció

-makrotapanyag bevitel

Ha ezek is rendben vannak, akkor érdemes megpróbálni magas ismetlessszammal beerosodni.

Illetve megjegyzem, hogy én 3g/tskg fölött voltam a fehérjével a két hét alatt. Ezt akkor érdemes megpróbálni, ha te is ekto vagy. Ilyenkor még fontosabb a mikrotapanyag bevitel, különben semmi nem fog látszani a plusz fehérjéből.

2014. aug. 24. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jó hogy írod a magas ismétlés számot, mert pont 3 hete váltottam. Régebben mindig csak ilyen 5-öket meg 3-akat nyomtam és mióta felmegyek 15 néha 20 ismétlésig mintha újra megindult volna a fejlődés+keményebbnek tűnik az edzés. Diéta is rendben van már, igazából 2 hónapja van egyáltalán étrendem, előtte nem is figyeltem, hogy mennyit eszem és ez is sokat segített. A 3*ttkg fehérjét is lehet kipróbálom eddig max 2*ttkg vittem be magas szénhidráttal.
2014. aug. 24. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!