Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nem érzek izomlázat, a hátamra...

Nem érzek izomlázat, a hátamra pedig eddig volt minden másnap. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Szoktam huzódzkodni széles fogással,közepesen,szüken invertált evezést is,mind ezt +5kgal,és alig durrantam be...

múltkor csináltam +10kg al azzal sem éreztem semmit,pedig tök szabályosan csinálom,és csak a bicepszem durran be. Súlynélkül széles fogással feltudom magam húzni vagy 15-20szor amikor a súly rajtam van, vagy 10-12 szoktam...

Mi lehet a baj?



2014. aug. 27. 14:21
 1/7 anonim válasza:
Csinalj annyit ameddig nem erzed hogy faj. Mivel sokat edzel egyre erosebbek az izmaid es mar nem elegendo az eddig megszokott edzes mennyiseg. Nembaj az ha nincs mindig izomlaz.
2014. aug. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
szal akkor is fejlődök ha nincs izomlázam?:)
2014. aug. 27. 14:41
 3/7 Szintiszoli123 ***** válasza:

Valamit változtass: súly nagyságot, volument, intenzitást, pihenőidőt, próbálj új gyakorlatokat kitalálni, amelyekben más terhelés éri az izmot. A legvalószínűbb ugyanis, hogy az eddigi terhelést már megszoktad. Ezért nincs izomláz.

Izomláz egyébként nem annyira fontos, mint az izomhipertrófia, vagyis a bedurranás. Ha bedurranás van, az izomláz hiánya nem feltétlenül annak a jele, hogy nincs fejlődés, vagy nem dolgoztattad meg magad rendesen az edzés alatt.

2014. aug. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

ééértem :)

köszi nektek!! :)

2014. aug. 27. 14:45
 5/7 anonim ***** válasza:
Az izomláz nem feltétele az izom növekedésének.
2014. aug. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha már rendszeresen edzel, akkor izomláz nem szokott jelentkezni, csak ha kihagysz több edzést, és újra elkezded.
2014. aug. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Gondolj bele:


ha csinálsz egy fél kilós súlyzóval 100 bicepszhajlítást, másnapra nem fogod bírni mozgatni a karodat.


Ha rendes súllyal csinálsz 8-at, akkor lehet, hogy másnap semmit sem fogsz érezni.


Mégis a másodikkal fejlődsz.


Az izomláz nem a fejlődés jele, nem kell vele törődni. Az egyetlen ami számít, hogy folyamatosan növekedjen a terhelés.

2014. aug. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!