Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hány éves kortól érdemes...

Hány éves kortól érdemes elkezdeni a kondizást?

Figyelt kérdés
Ugye mindenhol 14-16 van írva, de én 12 évesen, megfelelő körültekintéssel elkezdhetném-e? Az alap saját testsúlyos gyakorlatok megmaradnának de ezeket kiegészíteném a súlyzósokkal. Személyi edző mindenképp. Mivel ténylegesen fiatal vagyok és nagyobb a sérülés veszély, ezért csak személyi edző jelenlétében edzenék.

2014. aug. 28. 12:36
 1/4 - palilaci - ***** válasza:
Szerintem várj vele még 2 évet. De izolációs gyakorlatokat nyugodtan csinálhatsz szerintem.
2014. aug. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz? Bocsi, de testépítéshez még nem értek nagyon :D
2014. aug. 28. 12:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Várj még vele, 15-16 évesen kezd el. Addig edz tovább saját testsúllyal.
2014. aug. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy most le leszek hurrogva, de véleményem szerint, ha betartod a fokozatosság elvét, akkor nincs semmi akadálya. Ugyanis az, hogy "megállsz tőle a növésben" szimpla hülyeség. Ez gondolom abból jött, hogy állítólag a régi idők emberei alacsonyak voltak a sok (megterhelő) munkától mivel mellé alig ettek, viszont, ha rendesen tömegnövelő étrendet követsz, akkor ennek a esélye egyenlő a nullával. Ami az ízületeket illeti, ne akarj túl nagy súlyokkal edzeni, fokozottan tartsd be az izolálás elvét. Ha meg van Személyi edző akkor meg végképp nincs mi miatt aggódni.


(Lehet, hogy gyenge példa, de nézzétek meg Jeff Seidet, ő 13évesen kezdte, még sincs semmi baja...)

2014. aug. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!