Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ti a zsírt hogy számoljátok?

Ti a zsírt hogy számoljátok?

Figyelt kérdés

A fehérjével és a ch-val már egész jól boldogulok, de a zsírt nem tudom hogy kéne számolni.

Odáig még rendben, hogy az x g lenmagolajat beleteszem a reggeli turmixba és nyilván azt így le is tudom mérni.


De mi van a többivel? Mondjuk a sütéshez, főzéshez használt zsiradékot hogy számoljam?

Honnan tudjam, hogy egy szelet hús kisütésénél mennyit vesz fel a hús abból az olajból, amit a serpenyőbe tettem?

Akkor ugyebár jön az egyéb dolgok zsírtartalma, mint pl. rizs, tészta, zöldségek.


Csak nekem tűnik képtelenségnek a zsír kiszámolása??



#zsír #diéta #kalória #fehérnhidrát
2014. szept. 4. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel nem versenyzek, ezért hobbi szinten totál értelmetlen a zsírral foglalkozni, főleg annak akin nincs komoly izomtömeg.

Mindig annyi olajat teszek egy hús alá, amennyiből megtudom ítélni hogy elég lesz.

2014. szept. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ilyenkor szokott pár kellemes hozzászólás jönni hogy:

"Zsír számítása, öcsém jönné a fődre dogozni megennéd még a bűrszalonnát is"! :D A kérdésedre térve nyílván ha pl húst sütsz akkor a sütés előtt leméred mennyi olajjal kezdted és a végén megméred hogy mennyi maradt benne! Általában nem olyan nagy mennyiségek fogynak el! Az hogy a rozs meg a tészta mennyi zsírt tartalmaz az igen elenyésző ! Inkább arra figyelj hogy az esszenciális zsírsavak bevitele legyen meg! Ha problémáid adódnak a zsír fogyasztása miatt egyél valamivel kevesebb szénhidrátot és talán kicsit nyútsd meg a kardioedzéseket!

2014. szept. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első, na én is kb így csinálom.


Ja és még ugye ott van a halolaj kapszula, akkor pl. ha eszek egy olajoshalat, akkor ugye önmagában a hal is tartalmaz olajat, plusz még fel is vesz valamennyit a konzervben állva.

2014. szept. 4. 16:09
 4/4 A kérdező kommentje:
Természetesen nem versenyre készülök és nem is a testemből élek, csupán mivel szálkásításban vagyok, ezért nem szeretném, hogy a ch és a zsír együtt zsírosodáshoz vezessen, de azt sem szeretném, hogy a minimális zsírmennyiség ne legyen meg.
2014. szept. 4. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!