Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fehérjeturmix fogyasztása...

Fehérjeturmix fogyasztása belefér a natúr edzés kategóriába?

Figyelt kérdés

Kicsit ostobán tettem fel a kérdést, ezért bocs.

Régebben jártam már edzőterembe, csak az egyetem miatt abbahagytam. Most lesz időm és el akarom kezdeni és a lehetőleg natúrban, hogy ha abbahagyom ne essek össze pár hét után.


Kérdésem: Edzések után a fehérjepor/turmix fogyasztása még belefér a natúr kategóriába vagy ezek fogyasztása mellett összeesik az ember hamar ? Tehát lehet fogyasztani edzések után vagy nem ajánlott mert hamarabb csökken az eredmény ha abbamarad az edzés


22/f


2014. szept. 6. 19:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Igen mivel ez csak koncentrált élelmiszer. Viszont szólok hogyha abbahagyod igyis-úgyis ősszeesel.
2014. szept. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi van??


A fehérjepor fogyasztása MELLETT esik össze az ember?? O.o


Olyan hülyeséget már hallottam, hogy valaki azt kérdezte, hogy az abbahagyása után összeesik-e, de hogy a fogyasztása mellett...


"Tehát lehet fogyasztani edzések után vagy nem ajánlott mert hamarabb csökken az eredmény ha abbamarad az edzés" ezt a mondatot nem bírom értelmezni, lehet velem van a baj.


Először is: azok nem natúrak, akik doppingolnak. Remélem nem kell ecsetelni, hogy a fehérjepor miért nem tartozik bele a dopping kategóriába.


Másodszor: a fehérjepor sima kaja. Koncentrált fehérje. Egyébként talán nem eszel fehérjét? A testépítéshez egyszerűen több tápanyagra van szükség, mindenből, nem csak fehérjéből. Mivel a fehérje a legnehezebben beszerezhető makrotápanyag, ezért ebből elterjedtebb, hogy kiegekkel (ami költséghatékonyabb, valamint van még néhány további kisebb előnye is) pótolják a napi emelkedett igényt.


Ennyi.

2014. szept. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 HarciCsiga ***** válasza:
A fehérjeturmixok teljesmértékben természetes tápanyagokból áló kaja koncentrátum értsd szárított zsírtalanított azért szoktak "leereszteni az emberek a turmixok abbahagyása után mert addig ellátták az izmaikat xy mennyiségű tápanyaggal amit hirtelen megvonnak így az izomnak nincs miből épitkeznie mert akármilyen meglepő is az izmok fehérjékből épülnek fel amúgy először egy rendes étrendet kell összerakni utána multivitamin és ásványi anyagkomplex majd ezután jöhetnek az edzésutáni turmixok
2014. szept. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Olyan alap dolgokkal mint a fehérje hogy a p*csába nincsenek tisztában az emberek!? -.-
2014. szept. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Hát mivel a fehérjéből épül és tevődik össze az izom ezért elég naturál edzés kategória! :D
2014. szept. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
A másik ha abbahagyod az edzést akkor ígyis-úgyis összesel mert a szervezet nem fog fentartani energiazabáló izomzatot csak úgy.
2014. szept. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 - palilaci - ***** válasza:

Na itt látszik meg az, hogy hiába tanul valaki egyetemen attól még hülye. Tisztelet a kivételnek.

Mint a neve is mutatja, az ilyen csodapor fehérjét tartalmaz (nagy mennyiségben, tisztán). Ennyi erővel csirkét sem szabad enni mert ha azt eszed és abbahagyod összeszakadsz. Kezdjük ott, hogy miért szakadsz össze:


1. Abbahagyod az edzést és mivel az izmaidat nem használod a szervezeted lebontja.


2. Szarul kezdessz el kajálni (sok zsír és ch kevés fehérje)


3. Mindkettő egyszerre.


A fent említett csodapor csak fedezi a napi fehérje szükségleted 1 részét. Ha ezt elhagyod vagy a csirkét annyival kevesebb fehérjét jutattsz be a szervezetedbe és nem fogsz izmosodni vagy rosszabb esetben szépen leépíted az eddiegszerzett izmaidat.

De ha csak annyit írtál volna be a Google nevű szupertitkos találmányba, hogy összeesés ezernyi hasznos cikket találtál volna a másodperc töredéke alatt.

2014. szept. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
fogyasztása után, azt akartam írni. Köszi a válaszokat, mondtam hogy ostoba kérdés, hiszen ha az ember nem foglalkozik velük honnan is tudná mi hogyis van. Ezért is kérdeztem meg.
2014. szept. 6. 19:32
 9/20 anonim ***** válasza:
De amúgy amiket lehet kapni ezekbe a body shopokba mint kreatin,tömegnövelő stb mint természetes és naturál edzéshez tartoznak!
2014. szept. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 HarciCsiga ***** válasza:
Ne haragudj nem cseszegetésből de ezek középiskolás anyagok sok helyen már általánosban is veszik te meg egyetemista vagy/voltál szóval ez sokat elárul a magyar oktatásról vagy inkább rólad :D
2014. szept. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!