Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásitásnál csak némi...

Joe8341 kérdése:

Szálkásitásnál csak némi rizs, vagy belefér a durum tészta, teljeskiőrlésű kenyér, vagy csak a pufi rizs? Mert azért valamennyi ch kell?! Edzés utáni gyors ch kell?

Figyelt kérdés
diétázok.

2014. máj. 5. 15:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%

Számold ki. Én indulok 2g x ttkg-ról, majd innen csökkentem, ha nincs zsírleadás. Ebbe kell beleférni és mindegy hogy rizsből, tk kenyérből vagy tésztából viszed be.

Remélem így érthető?

2014. máj. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
igen és köszi, igazából nem teljes szálkásitást akarok. csak úgy érzem valamennyit le kell adnom csak még nem csináltam ilyet még valami jó tanács?
2014. máj. 5. 17:39
 3/14 anonim ***** válasza:

A nem teljes is ugyanolyan, max hamarabb éred el a célod, mert nem versenyformáig mész le. De addig ugyanazt kell betartani. Ha autót vezetsz és nem Nyíregyházáig akarsz eljutni, csak Debrecenig, akkor is ugyanúgy kell vezetni.:)


Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1-2g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

2014. máj. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 tkodit ***** válasza:

Én szálkásításnál nem ennék tésztát, és tk kenyeret sem, igaz még nem próbáltam így diétázni... :D


Apró kiegészítésként mondanám még, hogy egyesek pl. a barna rizs helyett diétában is fehér rizst esznek, a gyorsabb felszívódása ellenére. (én is rosszul vagyok már a barna rizstől)

Illetve kölest, és hajdinát is ehetsz, szerintem jó, és ízletes szénhidrátforrások.

2014. máj. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
a napi bevitel számít, nem lesz jobb eredményed, ha azt a teszem fel 100grammot rizsből viszed be annál, mintha azt a ch mennyiséget tk kenyérből vinnéd be.
2014. máj. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
edzés után kell gyors ch?
2014. máj. 5. 18:55
 7/14 anonim ***** válasza:

Van aki tesz ilyenkor is a turmixba, de így annyival kevesebbet ehet ugye napközben, mert az edzés utáni gyors ch-t is bele kell számolni a napi bevitelbe. Én és sokan mások pedig glutamint használunk, mert az is visszatölti a glikogén raktárakat és így több ch-t ehetek napközben.

Szóval döntsd el neked mi a jó.

2014. máj. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2014. máj. 5. 19:02
 9/14 A kérdező kommentje:
minden étkezéshez kell ch? vagy elég a fehérje?
2014. máj. 5. 19:13
 10/14 anonim ***** válasza:
Én eszek szénhidrátot reggel és edzés előtt, és a turmixra rá 30-40 percre egy keveset. Mások pedig elosztják egyenletesen napközben. Ez is ilyen egyéni döntés kérdése.
2014. máj. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!