Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Aerob helyett HIIT miatt...

Aerob helyett HIIT miatt lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Szálkásítok, 12 hétig aerobot csináltam, napi 45 percet és heti átlagban 0,5-0,6 kg ment le.

Az elmúlt 2 hétben áttértem a HIIT-re, amiből napi 20 percet csinálok.

Így viszont az elmúlt 2 héten, mindegyik héten 0,8-0,9 kg ment le a korábbi 0,5-0,6-al szemben.


Ez lehetséges attól, hogy az aerob helyett HIIT-t csinálok?

A minden nap 20 perc HIIT-vel nem teszek kárt?



2014. szept. 11. 08:28
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Ez kardió mozgás és aerob mozgás felváltva. A kardió mozgás a kardióvaszkuláris rendszert edzi (tüdő, vérkerigés), tehát hogy lenne az egészséged ellen?


Az más kérdés, hogy van benne azért jócskán kemény izommunka is, bár rövid ideig, de van. Tehát azért kell utána regenerálódni a szervezetnek, én nem csinálnám minden nap.

2014. szept. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Szobakerékpáron csinálom, ha ez számít.
2014. szept. 11. 09:49
 13/23 anonim ***** válasza:

Jól csinálod.

Igen, a kardió fölpörgeti az anyagcserét, az aerobbal csak a mozgás ideje alatt van emelt energiafelhasználás, míg itt utána órákkal is.


Ez "kardiótól nagy az izomveszteség" erősen túl van lihegve, ahhoz megfelelően nagy, mondhatni túl nagy izomzat szükséges, hogy egy 20 perces kardiótól, ami ráadásul intervallum (tehát a kardió rész max. 10 perc), komoly izomveszteség legyen.


A fogyásod így is 1 kg alatt van heti szinten, úgyhogy no para, hajrá!

2014. szept. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Köszi a megerősítést!
2014. szept. 11. 11:01
 15/23 anonim ***** válasza:
Én intervall edzéssel több izmot vesztek. Lehet, hogy másnál nem így van, de nálam ez a tapasztalat.
2014. szept. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Ez a "több izmot vesztek" ez miből derül ki? Ezt hogy méred?

Honnan tudod, hogy neked abból a heti x fogyásból mennyi volt a zsír és mennyi az izom?

2014. szept. 11. 14:08
 17/23 anonim ***** válasza:
Látszik a tükörben, ilyen egyszerű. Végigcsináltam már pár szálkásítást (29 éve edzem) és párat intervall edzéssel. Sza rabb is lett a végeredmény. De mondom ez nálam volt így, nem vagyunk egyformák, másnál beválhat.
2014. szept. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Azt hittem valami egzaktabb módszered van.

Mondjuk én amúgy sem vagyok az a magát tükörben nézegető, pózolgató fajta.

2014. szept. 11. 15:35
 19/23 anonim ***** válasza:
Egzakt: megmértem a karom és sokkal vékonyabb lett a végén intervallal. Ez így elég egzakt? De mondom, én nem vitázni akarok, csak leírtam a tapasztalatom. Ennyi. Nem kell rám hallgatni.
2014. szept. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Ez már egzakt, de mondjuk azt azért nehezen hiszem, hogy centikben mérhető csökkenés lenne az intervallum edzés miatt.
2014. szept. 11. 15:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!