Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Heti 3-4 intenzív súlyzós...

Szintiszoli123 kérdése:

Heti 3-4 intenzív súlyzós edzés elegendő a sejtjeink inzulin érzékenységének megfelelő szinten tartásához/esetleg javításához, vagy jobban járunk, ha beiktatunk némi futást is?

Figyelt kérdés
Ha kell a futás, ez minimálisan mennyi legyen, hogy érjen is valamit? Van esetleg valami más, amit még tehetünk (az élelmiszer alapanyagok megválasztásán és az inzulinérzékenység napi változásának CH-elosztásnál való figyelembevételén kívül)?

2014. szept. 12. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Heti 4 edzes es 2-3 aerob edzes tokeletes.

Minel aktivabb vagy annal jobb az inzulinerzekenyseged.

2014. szept. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lyle mcdonald nutrient partitioning cikkeiben minden benne van
2014. szept. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Olvasom, köszönöm.
2014. szept. 13. 15:14
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez a cikk mintha a ferfi nemi hormon nevét viselő testépítős oldalon is fent lett volna magyarul, de most valahogy nem találom. Vagy csak hivatkoznak rá Lyle cikkei?
2014. szept. 14. 15:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk ugy a tesztoszteron.hu eloszeretettel forditott lyle cikkeibol
2014. szept. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
én ugyan nem építek testet, de a forrásokból ítélve arról van szó. ha csak stabil vércukorszint a lényeg, akkor nem KELL kardiózni. a kardió lényege szeirntem az hogy növeld az életbenmaradási esélyeidet, a testépítésnek meg hogy mások szemében más legyél. szóval az inzulinérzékenységet mindkettő növeli. szerintem ha kardiozni akarsz ne fuss, egy csomó kérdés merül fel: milyen táv, milyen zona? a táv során azonos tempónál átcsusszansz egy másik zónába mert elfogyott a szusz? akkor nő a kortizol szekréció?... minden lépésnél a testsúlyod lendülettel történő érkezését kell egy lábbal lassítanod-megtartanód-levegőbe robbantanod... a futás nem annak való aki tömeget növel, szerintem tekerj. a tested megoszlik a nyergen, pedálon, kormányon és sokkal finomabban tudsz figyelni a zónákra. (a zónák pedig kulcsfontosságúak a metabolizmus szempontjából, amit közvetlenül a hormonális háztartás kontrollál, ha már hormonokról van szó.)
2018. dec. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
ha rövidítesz, arra majd figylej hogy a ch az szénhidrogén, a cho a szénhidrát. pl ch4 a metán ami pl a fing alkotóeleme, gondolom nem érsze a diétának.
2018. dec. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!