Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kezdjek el edzeni? 12/f

Hogyan kezdjek el edzeni? 12/f

Figyelt kérdés

A fegyencedzés nekem nagyon óvatos (nem tudok hetekig az első pár lépésen lötyögni)

A Meztelen Harcos főleg az erőnövelésre megy rá (én főleg izmosodni akarok.

Súlyzózni még nem ajánlott nekem.

Sima sajátsúlyos edzéstervet meg nem tudok összerakni, tudnátok írni egyet, vagy tudnátok valahogy segíteni?



2014. szept. 19. 13:32
1 2 3
 11/23 kovpet ***** válasza:
Hány kiló vagy?
2014. szept. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
46kg és 156-160cm között, szóval hízhatnék izomban :D
2014. szept. 19. 15:29
 13/23 anonim ***** válasza:
Az a súly most pont jó. Hamarosan nagyot fogsz nőni. Én is ekkora voltam ennyi idősen és nagyon nagyot nőttem mire 14 éves lettem. Pont most érdemes elkezdeni erősítgetni, mert meg fogsz nőni és lehet, hogy vékonynak fogsz látszani a hirtelen növés miatt és 18 évesen meg nehezebb dolgod lesz, mivel az erőd nem fejlődött a testeddel. Ha 15 leszel akkor már konditerembe is mehetsz.
2014. szept. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
A mostani nyáron nőttem 4cm-t szóval én nem majd hanem most növök gyorsan csak kellene valami jó edzés.
2014. szept. 19. 15:51
 15/23 anonim ***** válasza:
Először elég egy egyszerű tervet követni pár hónapig. Utána kicsit variálhatod. Mondjuk lehet "A" és "B" nap vagy edzhetsz heti 4 alkalommal. Először heti 2-3 alkalommal kellene edzeni, mert nem fogsz tudni regenerálódni.
2014. szept. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
A 4. válaszban pedig leírtam néhány gyakorlatot. Azok a legalapvetőbbek.
2014. szept. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 kovpet ***** válasza:
Szerintem is kicsit sok lesz a fenti. Meg tennék be valamit vállra is, akár oldalemelést súlyzóval. Csak nem nagy súlyokkal, mondjuk amivel megy a 15-ös sorozatból 3-4.
2014. szept. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Akkor esetleg írnátok egyet?
2014. szept. 19. 16:37
 19/23 anonim ***** válasza:

szerintem vedd az alapgyakorlatokat (húzóckodás, tolóckodás, fekvőtámasz, guggolás, hasprés stb) ezekből csinálj x sorozatot, majd keress rá neten ezek nehezített verziójára.

még egy jó, saját testúlyos gyakorlat:

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__6111..


az jutott még eszembe, hogy legyél türelmes és átgondolt (tényleg nagyon fiatal vagy, nem kell sietni sehova) valamint, hogy küzdősportok érdekelnek e.

2014. szept. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

a plank is jó gyakorlat, írták is.

valamint még egy: leülsz egy székre, stabilizálod magad, lábak előre nyújtva <- kiinduló helyzet , majd lábakat fel mellkashoz, és vissza. Törzsed végig egyenes marad, hasizomból dolgozol főleg. Szerintem ez sem olyan egyszerű gyakorlat mint amilyennek tűnik, egy 5x15 - 20 ismétléses esetben.

2014. szept. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!