Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért mondja mindenki a...

Miért mondja mindenki a környezetemben, hogy ne egyek mindennap húst, mert bajom lesz tőle?

Figyelt kérdés

2014. okt. 7. 20:57
1 2 3 4 5 6
 21/60 A kérdező kommentje:
Már bocs, de az ilyen orvosok hülyék meg idióták típusú "érvekkel" annyira nem mondhatnám, hogy meggyőző.
2014. okt. 8. 15:52
 22/60 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az orvos rokonok levezették anyáméknak, hogy miért káros az egészségre a túlzott húsfogyasztás és milyen hatásai lehetnek, és én köpni-nyelni nem tudtam utána a rámzúdított információmennyiségtől.
2014. okt. 8. 15:56
 23/60 anonim ***** válasza:
26%

"Többféle betegséget is felsorolt, ami kialakulhat a a sok húsevéstől."


Többféle baleset érhet, ha kimész az utcára. Vagy akár akkor is, ha otthon maradsz. Alakulhat ki betegség a sok kukoricaevéstől is. De képzeld el, attól is, ha valamiből nem eszel eleget. Vagy ha fertőzött ételt eszel (a Clostridium botulinum toxinja nem finom, ha már húsról van szó). Rengeteg veszély fenyeget a világban, akármerre jársz, akármit csinálsz. Rettegve élsz?

A kulcs az, hogy meg kell határozni, pontosan _mennyi_ is az a sok. De persze nem hasraütésszerűen, hogy "hát az már soknak hangzik". Aki ezzel "érvel, hajtsd el a fenébe. Csak hát nem biztos, hogy tudjuk már, hogy pontosan mi is az a határ. Sokan azt mondanák, fél kiló nem vészes, néhány vega meg egyenesen a sátán lakomájának titulálja a húst. És akkor döntsd el. És már el is érkeztünk a vallásháborúhoz.


Amúgy ha valami olyat csinálsz, ami a csőcselék számára szokatlan, biztos elkezdenek érte cseszegetni. Eleve, hogy hogy merészelsz különbözni, aztán jön, hogy ők okosabbak, és az rossz, amit te csinálsz. Tökmindegy, mi az. De persze amit ők, az jó, még akkor is, ha nem is tudják megmondani, hogy ők mit csinálnak, hanem ahogy esik úgy puffan-módra élnek. Mert azt megszokták, tehát jó. Ami szokatlan, az rossz.

2014. okt. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 A kérdező kommentje:
Utolsó, megköszönném ha a szüleimet nem csőcselékeznéd le, köszi!
2014. okt. 8. 16:04
 25/60 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy 3 oldalon keresztül egyetlen érvet sem írt senki, amivel anyámékat meg tudnám győzni.
2014. okt. 8. 16:08
 26/60 anonim ***** válasza:
26%
Ha a kívánságok lovak lennének, most mindannyian steaket ennénk. ~\_(O.o)_/~
2014. okt. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
52%
Olvasd el még egyszer a 16-os választ, benne van minden érv, hogy miért nem kell minden elhinni egy orvosnak.
2014. okt. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:

A testépítésben (és más sportban is) nem önmagában esszük a húst, hanem pl. rengeteg zöldséggel.


A "sok hús" nagyon relatív, sőt ha magában eszed, akkor valójában már a kevés is tud sok lenni, ami bizonyos elváltozásokhoz, betegségekhez vezethet.


De mástól is lehet ilyen, pl. csak almát eszel vagy kenyeret vagy csak sajtot, stb.


Rendszerben kell gondolkodni, hogy megkapsz minden szükséges mikro- és makrotápanyagot.


A "valamilyen étel káros" típusú tanulmányok mindig ott sántítanak, hogy egy valamit etetnek az alanyokkal és abból vonják le a következtetést, hogy az a valami káros, ha sokat esznek belőle.


De miért nem csinálnak olyan kísérleteket, ahol többféle étellel kísérleteznek?

Mert túl sok a változó, nem lehet kivitelezni.

2014. okt. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogunk érvelni. Mindenkinek érezni kell, hogy mi jó neki. Ha valaki nem tudja megemészteni a viszonylag nagyobb mennyiségű (de ez relatív) húst az egyen kevesebbet. Kinél mi válik be, nem vagyunk egyformák. Ha te a dokinak hiszel, akkor ne egyél húst. Nekünk tökmindegy, nem nekem kell akkor hús nélkül beszerezni a fehérjemennyiséget. Én edzem 15 éves korom óta és vagyok 44. Semmi bajom nincs a hústól. Ennyit tudok mondani tapasztalatból.
2014. okt. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 A kérdező kommentje:

Még mindig nem értitek.

Én nem érzem, hogy bármi bajom lenne ettől a mennyiségtől (Mondjuk majd most kell mennem vérkép vizsgálatra, "hála" az orvos rokonoknak).


Viszont, mint minden mást, a kondizást is anyámék finanszírozzák.

Tehát őket kell valamilyen ütős érvekkel meggyőznöm, hogy igenis ehetem a a napi fél kg hús és nem lesz tőle azok a bajaim, amiket az orvos rokonok felvázoltak nekik.


Itt többen leírták, hogy az orvosok hülyék, idióták, nem értenek hozzás, stb.

Oké, legyen, de akkor légyszives tegyetek mellé érveket is, hogy konkrétan miért nem igaz az, amit mondanak.

2014. okt. 8. 16:56
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!