Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fehérjeturmix edzés után...

Fehérjeturmix edzés után dupla, vagy naponta 1 szimpla adag?

Figyelt kérdés
Van ennek jelentősége vagy mindegy? 2 naponta edzek.
2014. okt. 13. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Az étrendedtől függ.
2014. okt. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jelenleg tömegelek.
2014. okt. 13. 15:33
 3/7 Musclemore ***** válasza:

Napi összbevitelt nézd, ha aznapra is kell fehérjepótlás akkor igyál.

Edzés utánra meg 0.5gramm*testtömegkg (pl. ha 70kg vagy akkor 35gramm kell edzés után neked).

2014. okt. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ok, köszi. Akkor ezek szerint pazarlás edzés után duplát inni? Csak mert eddig így csináltam.

Az egy kevés, a 2 meg már sok a 0,5 grammhoz képest. Akkor majd iszok másfelet :-) 60 kiló vagyok, 20 gramm van egy adagban.

2014. okt. 13. 16:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem hülyeség ilyeneken leragadni hogy 30 vagy 35g, nincs jelentősége, a lényeg hogy közvetlen edzés után vigyél be gyors felszívódású proteint. Nem vagy versenyző, nem azon az 5-10 grammon múlnak a dolgok.
2014. okt. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért nem árt ha megvan az edzés utáni 0,5g x ttkg fehérje, de tényleg nem ezen múlik, inkább a napi összbevitel számít.
2014. okt. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
Nem feltétlen mondanám hogy hülyeség a dupla adag fehérje. Ezek a mai számok mind kiinduló adatok de nem kőbe vésett. Erősen függ a tömegtől, anyagcserétől, genetikától. Én pl minden esetben dupla adag fehérjét iszok edzés után. tegyük hozzá hogy nem naturál vagyok, de az előtt is így csináltam. Ha egy bicepszezést meg egy teljes testes edzést veszünk figyelembe, akkor elég nagy az eltérés a leedzett izmokat tekintve, és mégis mindenki ugyan annyit visz be fehérjéből. Pedig egyénenként változik. Van akinek 25, van akinek 50-60g-ot is képes felvenni a teste, meg amiket még nem tudunk.
2014. okt. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!