Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 195 cm magas vagyok es 3...

195 cm magas vagyok es 3 honapja kondizok plusz szallkasito etrend. Milyen suly lenne nekem az ideal? 96-rol lejottem 82-re.75 a cel utana tomegeles.

Figyelt kérdés
2014. okt. 20. 07:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért akarsz 75ig lemenni? Az túl kevés egy férfinak... Ideált meg nem lehet mondani ha gyúrsz, hiszen attól függ mennyi izom van rajtad. A testzsír %-od legyen úgy kb 12-18 között vagy ami neked esztétikus, a súly kevésbé fontos.
2014. okt. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem a kilót kell nézni, hanem a testzsír%-ot. Lemész 12-15 körülire, majd onnan mehet a tömegelés, lassú ütemben, hogy ne legyen sok zsír!

Baromság, hogy a kilót nézed, mert pl én csak 173 vagyok és 85 kg, de nem több a testzsírom , mint 12-13%.

2014. okt. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tyler913 ***** válasza:

Ja,teljesen igaza van a többieknek. Szálkásításnál nem azt kell nézni,hány kiló vagy,hanem mekkora a testzsírod és milyen a formád. Azzal teljesen egyetértek,hogy ha kezdő vagy,és nem alapból szálkás alkatúként állsz neki az edzésnek,akkor célszerű előbb szálkásítani,és alacsony testzsírról nekiállni tömegelni ésszel,a minőséget célozva meg.


Szóval ne azt tűzd ki,hogy 75 kilóra menj le,hanem hogy 10% körüli testzsírra menj le.


Azt,hogy milyen súly lesz később ideális,nem csak a magasságod határozza meg,hanem a csontozatod,testfelépítésed,stb. Én is ilyen magas vagyok,mint te,és jelenleg 96 kiló körül. 82 kiló 18 évesen voltam,én annyival már gebe sovány (33-as karok:). De simán lehet,hogy a te felépítésed más,és ennyivel is jól nézhetsz ki.

2014. okt. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tartalmas válaszokat! :)

Az lenne a kérdésem,hogy tudtok-e neten olyan kalkulátort, ami nem hazudik és jól kiszámítja vagy hogy csináljam? Nagyon fontos lenne. Másik kérdésem,hogy ha a testzsírom még lejjebb esik, annál nem nem megy több kg pl nekem, aki nem túlsúlyos,sőt..sovány?

2014. okt. 20. 15:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kell kalkulátor, sem a diétához, sem a zsír% megbecsüléséhez. A tükör mindent elmond.

Szálkásító diéta: napi 2-2,5g x testtömegkg fehérje kell és 1-2g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.


Googleba: alapismeretek.


De ha annyira akarsz zsírtartalmat mérni, akkor van 7 pontos zsírmérés is, keress rá, mert linkelni tilos. Nekem legalábbis.:)

Googleba: testzsírmérés 7 pontos tesztoszteron. Ezeket írd be.

2014. okt. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
3 hónap alatt 96-ról szépen lejöttem és megvan az elvárt fogyás! :) minden szuper akkor. Karomból nem hiszem például, h jött volna le izom... de lemérem most ismét :) köszike!
2014. okt. 20. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!