Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » "cheat day" magyarul ugye...

"cheat day" magyarul ugye "csaló nap" ez valóban hasznos? Vagy csak megnyugtató-kifogás a gyengeségre? Mi a véleményetek? Többi lent.

Figyelt kérdés

van 1-2 facebook-os blog akiket követek és nézegettem a képeket és sok ilyet találtam amikor 7days és egyéb ehhez hasonló dolgokat esznek "i love cheat day" címmel

+ volt egy ahol rendelt egy hawaii -ananászos- pizzát mert ez neki a csalónapja


én kb 2hónapja edzek (lány vagyok és főleg súlyzós edzéseim vannak de mellette kardiozok is) de valahogy nem tudnék megenni egy egész hawaii pizzát nyugodt szívvel mert hát akkor miért dolgoztam? pizzáért? neem..

persze nyilván ők sem csak szemét kajákon élnek de hát ő maga sokkal egészségesebbet is tudna készíteni pl. shopbuilder-esek is tettek fel videókat youtubera ahol tészta helyett csirke az alapja a pizzának és sok egyéb más "édességet" is készítettek

meg rengeteg más receptet is találni

akkor miért nem ezekkel "csítelnek"?


ti tartotok ilyen napokat? ha igen milyen időközönként?

+ ha tényleg hasznos akkor miért?


előre is köszi a válaszokat!



2014. nov. 12. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tömegelésnél heti 1 nap, de akkor sem csokit eszem hanem aminek tápértéke is van. Szálkásítás előtt 4 héttel már nem, és szálkásításban szerintem tilos. Felborítaná az egész rendszert.


Fölpörgetheti az anyagcserét és engem lelkileg is megnyugtat.

2014. nov. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a klasszikus dieat csinaltam, akkor minden vasarnap csalonap volt. Magyon keves szenhidraton voltam egesz heten, vasarmap viszont megettem mindent ami elem kerult :)


Nalam mukodott. Pont az a lenyege az egesznek, hogy az ember egy kicsit kiszabadul az eros kotottsegek alol, het kozben is konnyebb tartani a dietat ha tudod hogy jon a vasarnap. Masreszt komoly dietanal belassul az anyagcsere, egy komolyabb szenhidratloket felporgeti megint, es egy napi zabalastol nem fogod visszahizni amit het kozben leadtal.


Mondjuk ket honap edzes utan en nem nagyon mondogatnam hogy bezzeg en nem csinalnam ezt vagy azt :) Majd ha van mogotted nehany ev, szoros etkezessel es nehany dietaval, akkor majd latni fogod hogy mukodik nalad ez. Lehet akkor is elszant maradsz, de lehet 3 honap mulva feladod az egeszet.

2014. nov. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat!:)

nem csak 2hónap:) már több mint 1éve küzdök a súlyommal és lement 40kiló de akkor sem éreztem soha.. bár persze hogy ebcsúszott 1x-2x:)

és csak azért tartottam furcsának mert az a lány akinél pont azokat láttam is épp fogyókúrázik és edz de nem nézem le és nem tartom gyengének csak nem értettem mi a lényege de így már érthető:))

2014. nov. 12. 14:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok vele hogy, ha a kalórialimitet nem lépem túl és a fehérjebevitelem megvan akkor belefér. Olyat is szoktam ha nagyon kívánom hogy a kaját zöldséggel eszem meg és egy sajttortával pótlom a hiányzó szénhidrát mennyiséget, de például az esti túró adagomat már jó ideje gyümölcs joghurttal szoktam enni.

Nincsenek versenyzői ambícióim és "szerencsére" nem vagyok hízós fajta úgyhogy én úgy vagyok vele hogy belefér.

Persze diéta alatt nem vállalnék be egy 500 kcal-os sajttorta szeletet a 2000 kalóriás napi limit mellett :D

2014. nov. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ketogén diétánál hétköznap nekem majdnem 0 ch volt, hétvégén pedig tiszta forrásokból töltöttem.
2014. nov. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!