Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehetek a testsúlyom miatt...

Lehetek a testsúlyom miatt gyenge?

Figyelt kérdés
Nagyon alacsony vagyok.Kb.165 centi.60-62 kiló vagyok.Fekvenyomásban 62.5-el nyomom.Tavaly december óta kondizok.Lehetek azért gyenge,mert kicsi vagyok és emiatt a testsúlyom is kicsi?Ha lennék 180 centi,meg mellé 75 kiló,akkor többet bírnék nyomni?16/F

2014. nov. 22. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:

"a lennék 180 centi,meg mellé 75 kiló,akkor többet bírnék nyomni?"


Ha az +15 kiló zsír lenne, akkor ugyan ennyit tudnál nyomni, sőt kevesebbet, mivel hosszabbak lennének a karjaid ;)


Am. én úgy tudom, minél magasabb az ember, annál nehezebben tud felpakolni izomtömeget úgy, hogy látszódjon.

Minden magassággal azonos izomtömeg jön föl, minimális eltérés van max. Legalábbis 150-200 centi között.

Törpéknél és extrém magas embereknél lehet, hogy más a helyzet, de én most átlagjánosokról beszélek.

2014. nov. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De akkor miért mondják azt,hogy egy 60 kilós embernél jónak számít 100 kiló guggolás,de egy 100 kilós embernél már kevés?
2014. nov. 22. 22:42
 3/4 Pörölyfej Béla ***** válasza:
Nem mindegy a zsír-izom arány.
2014. nov. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A magasság nem igazán fő szempont az erő kérdésében, tehát az nem jelentene változást önmagában, ha 180/75 lennél. Azért nem számít jónak a 100 kilós guggolás egy 100 kg-os embernél, mert egy ilyen testsúlyba még kétméteres magasság esetén is belefér annyi izom, amennyivel sokkal nagyobb erőt lehet kifejteni. Például én 196/77 felállásban guggolok 110-120 kilóval (Max). Ha 100 kiló lennék, akkor 200-at is simán tudnom kellene.


Egy 165 centis embernek nem kell akkora izomtomeg (és ezáltal testsúly) ugyanahhoz az erohoz , mint egy 196 centisnek, pont azért, mert rövidebbek a végtagjai is. Ha te lennél 77 kiló, akkor lenne már vagy 45-os karod, miközben nekem kb 34-es ezzel a testsúllyal. Más kérdés, hogy nem csak ennyiből áll a dolog, mert lehet eltérő az erokarok aránya, más az idegrendszer, izomzat (pl izomrostok aránya stb), de a magasság kérdéséhez ezt tudom mondani.

2014. nov. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!