Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Omega 6 jó? Vettem omega...

Omega 6 jó? Vettem omega 3-6-ot, és kb.4-5x annyi az omega 6 mint az omega 3. Gondnak nem gond, hisz az egész üveg kb.90 % telítetlen, csak, érdekel, hogy ezzel most mellé nyúltam vagy ugyan olyan jó?

Figyelt kérdés
2014. dec. 4. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Omega 3 is bőven elég, nem kell túlspirázni. Amikor nincs plusz pénzem, én sem vásárolgatok mindent össze :)


Inkább egy jobb multi és megvan oldva a probléma. Nem nyúltál mellé, megvetted ez van :) De sima Omega 3 is megteszi amit kell.

2014. dec. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha használsz napraforgó olajat,akkor már alapból a kívánatosnál jóval több omega 6ot viszel be,ezért felesleges még kiegészítőben is tolni,amikor ez nem jó fajta zsír,sőt gyakorlatilag káros.Ennek a túlzott omega 6 fogyasztásnak is köszönhető,hogy világelsők vagyunk az infarktusban és ezért felháborító,hogy a tévékben is reklámozzák orrba-szájba ezt a mérget.Az ideális omega 3-omega 6 arány a 90 a 10hez arány nagyjából.Ezért nem véletlen,hogy az egészségükre odafigyelő emberek nem fogyasztanak omega 6ot csak minimális formában.Mert az a kevés ami esetleg kell úgyis bekerül innen-onnan szotyi,olajos magvak,ennél több meg nem kell belőle.
2014. dec. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"A linolsav mérgező hatása


Nincs ismert mérgező hatása."


Forrás: [link]


-------------------------------

Engem amúgy csak az kúrt fel, hogy eladják úgy, hogy Omega 3-6 és mikor itthon olvasgatom akkor veszem észre, hogy omega 3 szinte alig van benne.

Kb. mint a fanta igazi naranccsal. Ja, csak, hogy max. 2% van benne.

Dögöljenek meg.

2014. dec. 4. 23:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne gyurmás oldalakon olvass ennek utána,főleg egy olyanon ne ahol értékesítenek,hanem orvosi,vagy paleo oldalakon.De az alapelv a régi.Az állati fehérje,vagy zsír mindig ütni fogja a növényit.Itt is ez a helyzet.
2014. dec. 5. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!