Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 60 kg fekve nyomás. Tippek?...

60 kg fekve nyomás. Tippek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Tippeket szeretnék kérni.

Egyetlen célom a kondizással, hogy képes legyek kinyomni minimum 60 kg-t.

Hogyan tudnék normálisan, fokozatosan haladni?

Mit érdemes még a fekve nyomás mellett csinálni? stb..


17/F


Köszönöm a válaszokat! :)


2014. dec. 13. 08:54
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
20kg-al kezdtem el fekvenyomni a legelején.0 izom volt rajtam(43kg voltam) 1 éve edzek és 67,5kg-al szériázok(4x8) és 85-be nyomok 1-et.56kg vagyok most.
2014. dec. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem kommentelő rendkívül sok segítséget nyújtott, ezúton is gratulálok neki :D


Először is tanuld meg hogy kell fekve nyomni. Csináld olyan súllyal, hogy 20-30 ismétlés menjen vele (én eleinte ajánlom a kézi súlyzókat, mert könnyebb vele ráérezni). Ez minimum 4 hétig tartson.

Ha van egy stabil alap (ezzel is erősítettél), akkor vidd feljebb a súlyokat úgy, hogy 8-12 ismétlés menjen bele. Ezzel aztán szépen lehet fejlődni, igyekezz minden héten emelni valamennyit a súlyokon, még ha csak 1-2 kg is.


Ez mehet gyakorlatilag bármeddig. Mindig legalább 2 gyakorlatot csinálj mellre: szimpla fekve nyomás, és fekve nyomás ferde padon. 3-4 sorozat + bemelegítés elég lesz.

2014. dec. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, progresszív edzés kell, de ez nem jelenti minden alkalommal a súlyon való emelést, mert az kicsit irreális lenne.


Ha most mondjuk 40kg-mal tudsz nyolcakat nyomni, akkor következő edzésen már kilenceket kell nyomni és így menni fel 12ig, akkor aztán lehet növelni a súlyt és abból már lehet csak nyolc fog menni, de aztán megint lehet feltornázni az ismétlésszámokat, és így tovább;


1. hét: 4x8 (40kg)

2. hét: 4x9 (40kg)

3. hét: 4x10 (40kg)

4. hét: 4x11 (40kg)

5. hét: 4x12 (40kg)

6. hét: 4x8 (45kg)

7. hét: 4x9 (45kg)

...


Persze ez a valóságban nem így működik, eleve az egyenes sorozatok is mindig arról szólnak, hogy csak az utolsó megy bukásig.


Szóval minden második héten, mehet a fekvenyomás félpiramisban; 20 15 12 10 8 6 ismétlések fokozatosan növelve a súlyt.


Néha nagy súlyra is fel kell menni, amivel már csak két-három ismétlés megy, néha azonban extrém magas ismtlésszám is mehet. Ez az izomösszezavarás elvéből következik.


Mindig ezzel kezdj hétfőn, amikor a legkipihentebb vagy (már ha hétvégén nem iszol meg drogozol, hanem pihensz!)

További mellgyakorlatnak mehet; döntött padon nyomás kézisúlyzókkal és tolódzkodás. Az áthúzást és a tárogatást az hetente váltogasd, más nem is kell!


Kedden mehet egy hát-bicepsz nap. A fontosabb gyakorlatokkal kell foglalkozni; felhúzás, döntött törzsű evezés rúddal, húzódzkodás, bicepszhajlítás állva rúddal.


Szerda: pihenő


Csütörtök: Lábnap szintén az alapgyakorlatokkal; guggolás, merev lábas felhúzás, guggolás mellső tartással, kitörés.


Péntek: Váll-tricepsz. Ennek már nagy jelentősége van a fekvenyomás szempontjából is.

Vállra mindenképpp legyen katonai nyomás, tricepszre pedig szűknyomás.


Egyébként három napba is megoldható a dolog!


Hát ennyi jutott hirtelen eszembe.

2014. dec. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#2 nagyon szívesen máskor is :D
2014. dec. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 poiu ***** válasza:
45%
Ami akarsz, nem testépítés, hanem súlyemelés. A súlyemelő gyúr arra, hogy maximális súlyt egy ismétlésben kinyomjon. Nagyon más tészta.
2014. dec. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A súlyemelés egy olimpiai sportág, amely két számból áll; lökésből és szakításból (régen volt egy harmadik is; a nyomás).

Itt viszont nem ezekről van szó, hanem az erőemelés egyik fogásneméről; fekvenyomásról.

Az már igaz, hogy itt a cél egyetlen szabályos ismétlés végrehajtása a maximális súllyal, tehát ez semmiképpen sem azonos a testépítéssel, ahol kizárólag a kinézet számít.

Nyilván mivel nincs itt a gyikon külön erőemelés kategória, ezért tette a testépítés kategóriába.

2014. dec. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 poiu ***** válasza:
Bocs, valóban erőemelés, nem találtam a magyar szót.
2014. dec. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!