Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Káros-e a fehérjepor?

Káros-e a fehérjepor?

Figyelt kérdés

Nitro Pure Whey Gold proteint használok kizárólag edzés után, ez azt jelenti, hogy heti 5-6 alkalommal 28-28 grammot, Továbbá reggeli mellé multivitamint szedek és az edzés után C-vitamint. Sok hozzá nem értő embertől hallottam, hogy káros a szívre, a májra stb- mármint a fehérjepor -. Hiába nem értenek hozzá, de attól még egy picit elbizonytalanodtam. Tudom, hogy sokszor lett már feltéve ez a kérdés, de a válaszok minősége miatt nem sokra jutottam. Elsősorban olyan emberek válaszát várom, akik aktív testépítők.

Köszönöm szépen a válaszokat!



2014. dec. 15. 20:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha allergiás vagy valamelyik összetevőjére akkor persze.
2014. dec. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok allergiás semelyik összevetőre, a kérdés inkább arra irányul, hogy okozhat-e károsodást a szervezetben.
2014. dec. 15. 20:48
 3/12 Musclemore ***** válasza:
100%

Heti 5-6alkalommal edzeL??? Nem vagy képben.

Nem káros.

2014. dec. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Annyira káros, mint a kifli, vagy a reggeli kávé
2014. dec. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezek élelmiszerbiztonsági ellenőr cégek (vagy mi a fene) által bevizsgált termékek. Az élelmiszereket, de a táplálékkiegészítőket főként szigorúan szabályozzák és ellenőrzik. Csak így kerülhet hivatalosan forgalomba (persze a neten fellelhető kamukkal nem árt vigyázni). Tehát szerinted kerülhet forgalomba egészségre káros élelmiszer?


Az más kérdés, hogy néhány terméket alkalomattán kivonják a forgalomból, mert valamely adalékanyagból több van a kelleténél vagy épp nem lehet benne ilyen anyag. De ez nemcsak a táplálékkiegészítőket érinte, hanem minden élelmiszert. Pl. egyes termékek transzzsír tartalma, vagy ásványvizek ásványianyag tartalma.


De remélem letudod innen már következtetni, hogy vajon káros avagy se.

2014. dec. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!
2014. dec. 15. 21:53
 7/12 CaptainMilkyWay ***** válasza:
Egyáltalán nem káros,ezt csak a hozzá nem értő irigykedő emberek mondják.Sajnos nagyon sokan hisznek nekik,ezért van rossz híre a köztudatban..
2014. dec. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az ilyen emberek szerint edzés nélkül, szerek nélkül is lehet izmosnak, kigyúrtnak lenni...

A túlzott fehérjefogyasztás (ez 3g/tskg-nél kezdődik) veseproblémákat okozhat.

2014. dec. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha te ezeket elhiszed akkor az agyad már káros.
2014. dec. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Fingkirály ***** válasza:
0%

Amúgy valamilyen szinten a testépítés szerintem illúzió, szép izomtömeget lehet építeni a teremben, csak az a baj, hogy a megszerzett izomtömeg pont erre áll be, rövid idejű, kevés ismétlésszámú nagy erőkifejtésre.


A való életben viszont ahova izomerő kell, oda általában állóképesség is, és a legtöbb teremhuszárból ez hiányzik.


Még három éve röhögtem, egy zenekarnak segítettem hangfalakat bepakolni, cirka 35 kiló volt egy láda, az egyik zenekartag ilyen szépenfejlett definiált vágásérett pléjboj volt, én meg összesen 80 kiló vagyok, és nem gebe, de nem is kigyúrt.


A helyszín mögötti kisbusztól a színpadig kb 30 méteren át kellett vinni a cuccot. Ő valószínűleg simán kinyomta volna a 35 kilós ládát fekve 12szer, én meg nem. Viszont a harminc méter alatt ő háromszor állt meg letenni és fújni-nyújtogatni egy kicsit, én meg megfogtam a kisbuszban, és letettem a színpadra egy menetből.


És csak ennyi a különbség. Ő 80 kilókat emelget 12-es szériákban napi szinten, én meg 30-40 kilókat cipelek megállás nélkül 40-50 méterekre napi szinten :)

2015. jan. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!