Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy legyen meg a napi fehérje...

Hogy legyen meg a napi fehérjebevitel, ha . (lent)?

Figyelt kérdés

A fehérje, nekem túl drága. Igen, csórók vagyunk, nem érdekel. Tojás drága, és kevés fehérje van benne.

Csirkemell TALÁN szóba jöhet, de azt sem ehetem tonnaszámra naponta. Hal, sajnos nem szeretem.


Eléggé trágya egy helyzet.

Havi 12000Ft zsebpénzből kéne kijönnöm. Találtam egy fehérjét ami szállítással együtt 4220Ft lenne. Viszont egy adagban 22gramm van csak, nekem meg 140g kéne naponta. EGY HÉT ALATT ELFOGYNA. Kajával meg nem tudom a fennmaradó 120 grammot kipótolni (ha csak egy adagot iszok egy nap, mert akkor tart ki egy hónapig).

Mi van ha kevesebb kerül be, de az edzés megy rendesen ?

Szénhidráttal nincs semmi gáz, de akkor azt is kéne arányosan csökkenteni hogy ne hízzak el nem ?


Nem tudom mennyire lehet érteni amiről itt karattyolok, meg hogy hülyeséget beszélek-e vagy sem.


17 éves vagyok, 68 kiló, van felesleg, kb 5-6 kiló.



2014. dec. 24. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:

A tápkiegre ha egyszer beruházol, akkor már jobban jössz ki, mint húsból.

legjobb ár-értékű az mhn whey és a myprotein impact.


De igen, abban igazad van, hogy nem lehet csak tápkiegből fedezni a fehérjét (emésztőrendszeri okok miatt sem).


Érdemes ilyen esetben belsőségeket enni, ekkor viszont számolni kell a + zsírral.

2014. dec. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Haver, a tojásnál olcsóbb fehérjeforrás nincs, ha arra se futja nem lehet veled mit csinálni, varázsolni nem tudunk.


Ha kevésa fehérje, akkor a szervezet bontja a kevésbé hazsnált izomcsoportokat, és építi ami hazsnálva van. Természetesen összeségébben lassabb az épülés. Ha eléri a határt, vagyis már nincs mit bontani, és nincs miből építeni akkor értelemszerűen megáll a fejlődés, és csak kapod majd azizomlázakat ha erőltetnéd.

2014. dec. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát azért 400Ft-ért 60 gramm elég szar.

Napi 20 tojást kéne ennem ? XD

800*30=24000Ft/hó :D


Akkor maradok annál hogy eszek annyit amennyit tudok, megpróbálok minél több fehérjét meg szénhidrátot bevinni, oszt akkor max lassabban megy a fejlődés jól értem ?

Különben sem akarok NAGY lenni, szimplán izmosabb. Egy 38-cas karhoz arányosan felépült testet szeretnék elérni, azt ennyi :D

Jelenleg csak 35, deeeeeee ez változni fog valszeg :D

2014. dec. 24. 19:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne azt nézd, hogy egy adagban mennyi fehérje van, mert az adag nem SI mértékegység, hanem azt, hogy (tömeg)százalékosan mennyi. Segítség a számoláshoz: gugli -> ortometapara hogyan válasszunk fehérjét. Én írtam.


Elvileg zsírmentes tömegre kell a fehérjét számolni, csak az bonyi, ezért nem tökölünk fele, és az általános 2g/tskg is megfelelő tud lenni sokaknál olyan 1,6 körülnek. Szóval nem kell fosni, ha nincs meg pont a kettő gramm.

Amúgy ja, a belsőségek is egy elfogadható alternatíva lehet.

2014. dec. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!