Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha jóval több fehérjét eszek...

Ha jóval több fehérjét eszek meg attól lehet valami bajom (szervezet károsodása)? (scitec, biotec, bővebben lent+1kérdés)

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy edzésnapokon 4-5x30g fehérjét eszek meg(pihenőnapokon 2-3x30g).Ami tojás- és marhaproteinből áll.Én nem koxolok, nem szedek szteroidot, de még kreatint sem.Van egy őár haverom aki szteroiddal nyomja, az egyik abba is hagyta, károsodott a szíve. Na ez lenne a kérdésem: károsodhat-e ezek túlzott használatától bármilyen szerv?


Másik kérdésem: Már régen szedtem kreatint, de azt tudom hogy az izom nem igazán nől tőle. Ha kreatin phx-et szednék attól nőhet a kitartásom?



2014. dec. 24. 23:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Bajod nem lehet tőle, maximum hasfájás, de abban biztos lehetsz, hogy ennyi fehérje az életben nem fog beépülni a szervezetedbe, akármilyen gyors felszívódású is. Maximum akkor kellhetne ekkora adag, ha nem ennél semmit, és 80 kiló vagy, de ha meg nem eszel semmit, a tápkieg, sem segít.


Egy szónak is száz a vége, szervrendszeri károsodást nem okoz, csak semmi értelme az ég világon.



A kreatinnak meg nézz utána, nem növeli az izomméretet, csak segít megkötni a vizet. Egy kreatin kúrával megdobhatod az erőnléted, de a "kitartásod" nem ettől fog nőni. A kitartás nem fizikai, hanem szellemi tulajdonság.

2014. dec. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Étrend az meg van(pl. heti 2x húsleves, húsok, zöldségek, tojás, főtétel stb.)A kitartást azt azért kérdeztem mert van egy kis vas és magnézium hiányom, ethát nem csak szellemi...meg pótolom is.


Nemrég hallottam, hogy Thor cimű film főszereplője is eszméletlen mennyiségű fehérjét evett meg, hogy a filmekre jól nézzen ki.Na most biztos nem szteroidozott.

Amúgy tudom, hogy a szteroid által tud rengeteg fehérje beépülni, de én nem élnék vele, vagyis nem mernék.

2014. dec. 25. 00:27
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem is kell szteroidozni, nem éri meg hobbiszinten.


Nem tudom, hogy Hemsworth szedett-e valamit, de az tuti, hogy mellette volt egy profi orvosi csapat, és volt kb 1 éve kipattintani magát, és ez volt a "munkája", bőven ráért edzeni. Egyébként a színészek nagyon nagy része cuccol, hogy elérje a hatást, pláne ha valami szuperhősről van szó.


Ahogy írtam, bajod nem lesz tőle, de valószínűleg felesleges ennyi plusz fehérje. Inkább egyél több húst, és akkor nem kell annyi turmixot inni.

2014. dec. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot.Bár én ennék több húst, de nem mindig van.Meg ugye a többieknek is hagyni kell :) Bár az a szerencsém, hogy ha elmegyek mamámhoz, ők azt nem bányják hogy felzabálok mindent :DDD
2014. dec. 25. 00:50
 5/14 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy a szervezetednek min mennyi fehérje kell ( 2g*ttkg ) hogyha átléped, természetesen nem baj, nekem főleg nem :D de hosszú távon szétmegy majd a veséd :) és drágább az ürülék :D ebből a leirásból azt vettem le, hogy nem sokat tudsz a testépitésről, olvasd el a sárgakapszulát
2014. dec. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Akartam valami érdemlegeset válaszolni, de ennél a pontnál meggondoltam magam "(pl. heti 2x húsleves?!?!?!?!?!?!?!?!?, húsok, zöldségek, tojás, főtétel stb.)"
2014. dec. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha csak józan paraszti ésszel belegondolsz, a szervezetnek semmiből nem jó a túl sok.A feldolgozott protein pedig nem is a legjobb minőségű,hiába mondják,hogy az.A túl sok fehérje okozhat magas húgysavszintet,és mivel könnyen rothadásnak indul a szervezetben,ha megpang a belekben a fölösleg,akkor toxikus anyagok szabadulhatnak fel belőle.És minden,ami túl sok,az megterheli az emésztőrendszert,így a vesét is,májat is,ez logikus.Tehát ne legyél benne olyan biztos,hogy nem ártasz vele a szervezetednek.De a másik dolog meg,hogy tényleg csak drágábbat kakilsz tőle,mert a fölösleg nem épül be.
2014. dec. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Azért 150g túlzás egy nap. Inkább szilárd kajával próbáld meg bevinni a szükséges tápanyagokat. Hiszen ez étrend KIEGÉSZÍTŐ, nem pedig étrend HELYETTESÍTŐ.


A húslevesen én is röhögtem. Nem mintha én nem enném meg, de azt beleszámolni az étrendbe... :D

2014. dec. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 - palilaci - ***** válasza:
A 2g-3g/tstmg meg rohadtul nem az a mennyiseg amitol lehetne barmilyen bajod. De ennyit felesleges bevinned turmixbol, eleg 2-3 adag attol fugg hogy mennyi proteint vittel be szilard kajabol.
2014. dec. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem írtad hány kg vagy.

Nem írtad, hogy az étrended mennyi fehérjét tartalmaz.


ÁLTALÁNOS SZABÁLY: a napi fehérjebeviteled MAXIMUM FELE mehet tápkiegből, a többit szilárd ételből kell fedezni.

2014. dec. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!