Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha jóval több fehérjét eszek...

Ha jóval több fehérjét eszek meg attól lehet valami bajom (szervezet károsodása)? (scitec, biotec, bővebben lent+1kérdés)

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy edzésnapokon 4-5x30g fehérjét eszek meg(pihenőnapokon 2-3x30g).Ami tojás- és marhaproteinből áll.Én nem koxolok, nem szedek szteroidot, de még kreatint sem.Van egy őár haverom aki szteroiddal nyomja, az egyik abba is hagyta, károsodott a szíve. Na ez lenne a kérdésem: károsodhat-e ezek túlzott használatától bármilyen szerv?


Másik kérdésem: Már régen szedtem kreatint, de azt tudom hogy az izom nem igazán nől tőle. Ha kreatin phx-et szednék attól nőhet a kitartásom?



2014. dec. 24. 23:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Megterheli a vesedet, ha nincs szerencsed kapsz egy faxa kis vesekovet :)
2014. dec. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
184 magas, 80kg, köre meg sajnos hajlamos vagyok.
2014. dec. 26. 17:55
 13/14 flevi ***** válasza:

Nekem még egy dietetikus mondta, hogy élsportolók is max napi 2-2,5tskg fehérjét visznek be, de ha nem sportolnak, ez káros lenne. Ugyanis a vese nem arra van kitalalva, hogy ennyi fehérje menjen át rajta, és hosszú távon tönkreteheti.

Gomdolom, mindenki csípőből elutasitja ezt, amit írtam, de jobb nem kockáztatni, és azért egy dietetikus, aki ezt tanulta, ilyen helyen végzett, ezzel foglalkozik, csak tudja, mit beszél.

2014. dec. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
köszi, inkább vigyázok.Amúgy is csak szinte dzésnapokon tolok be, gondolom akkor meg elég a 80-90g ....
2014. dec. 28. 08:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!