Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Derékfájással alvás?

Derékfájással alvás?

Figyelt kérdés

Meghúztam a derekam elég durván, mert hülye voltam és korán terheltem rá egy gyógyuló sérülésre, ami most marha nagy lett. Egyszer volt már ilyen felhúzáskor húztam meg akkor a derekam, most guggolással, de mindegy is.

Akkor fokozatos nyújtással oldódott meg a dolog. Egy problémám volt csak hogy alvás után másnapra mindig kicsit rosszabbodott mert ugye nem mozgok és akkor beáll a derekam és mikor reggel újra megmozgatom jobban fáj mint előző este.

Szóval érdemes lenne mondjuk 1-2 óránként felkelnem és nyújtanom egyet hogy ne gémberedjen el a derekam vagy az alvásmegvonás többet ártana mint használna? Mi a véleményetek?

Esetleg tippeket is adhattok hogy a nyújtáson kívül mi az ami segíthet.



#derékfájás #nyújtás #húzódás. sérülés
2014. dec. 27. 15:57
 1/4 A kérdező kommentje:
Ilyenekre gondoltam még hogy áztatás lehetne jó még de nem tudom hogy forró, langyos vagy hideg víz lenne a jobb, vagy hanyagoljam és csak zuhanyozzak? Illetve a jegelés jó ötlet-e?
2014. dec. 27. 16:01
 2/4 anonim ***** válasza:
Üdvözlet a porckorong sérvesek táborában ! Nagyon óvatos folyamatos mozgás során nem terhelődik egyoldalúan. meleg egyáltalán nem ajánlott, mert még a környező idegek gyulladása is bekövetkezhet (lehet, hogy ez már az !). Ha esetleg beteszel egy teniszlabdát vagy kemény kispárnát a gerinced mellé, akkor mérséklődhet a fájdalom.
2014. dec. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A fájdalom annyira nem érdekel inkább a regenerálódást akarom felgyorsítani. Attól hogy nyomkodom a fájós részt ez nem múlik el.

Inkább az érdekelne, hogy ha folyamatosan nyújtom mondjuk 2 óránként az segít-e illetve hogy az alvás alatt hogy nem mozog a derekam az mennyire jó vagy rossz a gyógyulás szempontjából?

2014. dec. 27. 18:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Na ez az amit ne akarj felgyorsítani. Pont az ilyen jellegű sérüléseknél kell még akkor is pihentetni, amikor már úgy érzed jól vagy. Ahogy már meg is történt veled a mellékelt ábra szerint.

Svéd keserűkrémmel kend esetleg, nekem csodákat művel az a lóhugy minden izületi, izomfájdalommal.

2014. dec. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!