Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha heti többször edzek egy...

Ha heti többször edzek egy izomcsoportra 2-3 szor gyengébben akko teltebbek és feszesebbek lesznek az izmaim?

Figyelt kérdés
Remélem érthető a kérdés.Én igy vettem észre mikor lazábban edzettem vagyis teljes testet és heti 2-3szor edztem egy izomcsoportra /hozzáteszem sokkal gyengébb edzésre gondolok/ akkor sokkal teltebbek lettek az izmaim és feszesebbek voltak.

2015. jan. 12. 18:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem.

Egy héten 1szer elég edzeni minden izomcsoportra.

Esteleg hasra edzhetsz 2szer is.


Egy edzés alatt ne edzz az egész testre,hanem egyszerre csak 1 testrészre.Illetve egy nap max 2re.


Mellette végezz aerob edzést is.

2015. jan. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Jelenleg is heti 1x edzek 1 izomcsoportot keményen,magyarul tömegelek.Csak fogyasztáskor gondoltam erre az ötletre amit irtam és 1xpróbáltam is még nyáron és úgy vettem ésre sokkal feszesebbek és teltebbek lettek az izmaim tőle.
2015. jan. 12. 19:13
 3/17 anonim ***** válasza:
Lehet így is edzeni tömegelés alatt is. Kevesebb mikrosérülés, gyorsabb regeneráció, talán a "teltebb, feszesebb" izomzat is ezzel magyarázható.
2015. jan. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

és hogy jut időd heti 2szer edzeni minden izomcsoportot?

Én van,hogy még a heti eggyel is elcsúszok picit,mert én kardiózni is szoktam.


meg így mikor pihensz?nekem van,hogy 2-3 napig izomlázam van az adott testrészben....

2015. jan. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Lazábban edzettél vagyis teljes test?

A teljes test edzés nem laza edzés osztott edzés sokkal lightosabb.

2015. jan. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Teljes testet, izomcsoportonként kevesebb mint 8 sorozat.És persze ezt csak fogyasztáskor de teljesen más volt az izomzatom teltebb és feszesebb volt
2015. jan. 12. 20:08
 7/17 anonim ***** válasza:
Heti két edzés nem olyan sok egy izomra. Nem kell 10 sorozat, elég 4.
2015. jan. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én így csinálom. Heti 3 edzés teljes testre, szuper és triszettekkel. Variálom a gyakorlatokat, a sorrendet, a súlyt, az ismétlésszámot, vagyis mindent amit lehet. Alapvetően teljes tesre edzek, de van amikor több gyakorlat megy làbra, vagy hátra, vagy épp vállra, stb. Én is úgy látom, hogy így teltebbek az izmaim, jobb az izomtónus,, feszesebb a testem, az osztott edzés nekem nem jött be, pont ezért.
2015. jan. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

De így sokkal kevesebb idő jut egy testrészre.

Tehát ha mondjuk 2 órát edzel,2 testrészre,az testrészenként 1-1 óra.


Míg,ha 2 órát edzel 6 testrészre,akkor az 20 perc.

És ha heti 3szor csinálod,akkor ugyanott vagy.

De így meg nem pihen annyit 1-1 izomcsoport.


A fejlődéshez idő kell,és pihenés.

2015. jan. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Az izmoknak elég 48 óra pihenés mert annál tovább nem nőnek.

Az első 3 sorozat a beindítható növekedés 90%-át beindítja.

Teljes test sokkal okosabb választás.

Azt nem is számoljuk hogy sokkan jobban fogod végezni a gyakorlatokat és hamarabb erosodsz meg bennuk ha gyakrabban végzed őket. A teljesitmény növelése pedig az egyetlen módja az izomnövelésnek.

Ezt valahogy minden sportban megértik egyedül a testépítőmagazinokban olvasol mást.

2015. jan. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!