Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 2 hónap diéta + kardioval ezt...

2 hónap diéta + kardioval ezt így meglehet valósítani?

Figyelt kérdés

Annyira nem szeretnék nagy átmot, csak azt, hogy 177 cm vagyok, ahhoz pedig 72 kg az ideális.


Ez mind szép is és jó is, csak ez a 72 kiló meg is van, de nem úgy ahogy kéne. Mondhatni hogy mindenhol van valami alap, de itt egy kép inkább.


Ilyen vagyok most:


[link]


Ilyen voltam kb. másfél éve:


[link]


Régen fekvő+felülés kombót csináltam, de sose divatizom volt a célom.


Ami rendelkezésemre áll, az fehérje por, kész étrend (zsírban és szénhidrátban minimalizálva), fekvepad, eliptikus tréner.


Mielőtt kérdeznétek, miért akarom diétával csinálni:

- mert az első képen 72 kiló vagyok

- a második képen ~65


és csak másfél év telt el.


Illetve 75-78 kiló se lenne probléma (bár ennél több már igen), viszont nem úgy, hogy na gyerünk enni, és majd utána edzés, mert már most kezdem rosszul érezni magam.


Mozogni nem csak két hónapig akarok, csak a hízást akarom meg gátolni 2 hónap diétával (már ha elegendő.)


2015. jan. 16. 23:28
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

# 22 azért akarom megtartani a súlyom mert nézd meg a legutobb berakott képet.


Fogalmam sincs mondjuk hány centi a csávó, azt se tudom milyen erősek a csontjai, de 74 kilóval már úgy néz ki, ahogy én szeretnék. Ha 80 kiló lennék, és teszem azt háj nélkül, akkor meg azért sírnék, mert izmos vagyok, és sokkal szarabbul érezném magam mint most.


Sportos, edzett akarok lenni! Nem izmos. Én nem azt mondom pontosan 72 leszek és fix, hanem hogy kb képre úgy nézzek ki, mint ő kb. 8 hétnél ami van kép.


Ha oda eljutok akkor azt mondom stop, és megpróbálnám tartani azt a formát. Nem akarok több izmot!

2015. jan. 17. 00:43
 22/36 anonim ***** válasza:

De ennek semmi köze a kilokhoz.

Azon a csavon olyan 5 kiloval több izom lehet mint rajtad tehat siman lehet hogy 78-80 kiloval fogsz úgy kinezni mint a 8. hetes kep. .

2015. jan. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
71%

Amit megjelöltél az egy izmos forma. Annak te a közelében nem vagy, és cirka 1 év edzéssel juthatnál el a szintjére. A képen lévő x hetes megjelölt időintervallumok hamisak, nehogy azt hidd hogy valami tingli tangli mozgással te azt a formát eléred 2 hónap alatt.

Te jelenleg zsíros vagy. Nem vagy nagyon zsíros, csak az izomzatodhoz képest vagy az. Nincs rajtad izom -> kis zsír is látványos. Most 72 kilós vagy, ehhez képest a száraz tömeged valahogy 60 körül, vagy méginkább alatta van (ellenben a te feltételezéseiddel). Ez tobb mint 12 kiló tömény zsír. Ami nem sok, ha mellette a száraz tömeged lenne egy 75 kiló mondjuk. A 8 hetes képhez képest pedig nem 5 kiló izom különbség van, de lehet még a 10 is kevés.


Lényeg a lényeg hogy hiába akarsz sportosan kinézni, ha nincs rajtad izom. Ha most lediétázol 65 kilóra az alapból közepes testalkatod kórosan soványnak fog látszani. Ezt vagy elfogadod vagy nem, így van. Senki nem fog mást írni.

Megfelelő diétával, és edzéssel tartani tudod (pontosabban minimálisra csökkenteni) a zsír felszedését, miközben izmot szedsz fel a "sportos alakodhoz". Utána másik diétával meg lehet még fogyni és "szálkásítani". A kettő együtt viszont gyakorlatilag lehetetlen. És diétázni és edzeni egyszerre kell. Nem tudom hogy olvastad el a SK-t de nagyon nincsenek rendben a fejedben a fogalmak, nézd át még párszor, meg ezt a cikksorozatot is:

[link]

kiemelem: több részes, alul tudsz lapozni

2015. jan. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
Most úgy mondod hogy nem akarsz túl izmos lenni mintha már most is kiváló fizikumod lenne. Ha mindent beleadsz akkor is 1 év mire egyáltalán olyan szintre eljutsz amit lehet edzettnek hívni. Ne tarts attól hogy túl izmos leszel, nem áll fenn a veszélye
2015. jan. 17. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

értem, akkor elsőnek csak edzek majd valamikor amikor megint látom magamon hogy mi van akkor majd diétázom is, vagy ha már érzem hogy izmosodom akkor lassacskán adom le a kilókat.


egyébként voltam ilyen vizsgálaton, azt mondták hogy Mezomorf tipusú vagyok (nem tudom pontosan mit jelent), nagyon szélesek a vállaim, és független hogy egészségügyi probléma miatt gyorsan hízok, elvileg könnyen is fogyok, ugyanakkor könnyen is ragad meg rajtam az izom.

2015. jan. 17. 03:38
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne legyél már ilyen fogalmatlan. A sportos meg az izmos az nem két, különálló ég-és-föld dolog. Azok egymásnak a fokozatai, csak te a te fejedben túlmisztifikáltad ezen hasonló jelentésű szavak mögötti tartalmat. A képen megjelölt csávó 4 hétnél is izmos, majd jobbra haladva izmosABB lett (mellesleg én is mondom, hogy a megjelölt időtartam qrvára nem igaz). Magyarul olyan nincs, hogy te izmos akarsz lenni, nem pedig sportos, sem nem fordítva, olyan meg végképp nincsen, hogy egyikhez ilyen fajta módszer vezet, a másikhoz meg egy szögesen ellentétes, mivel hogy a két dolog ugyanaz, csak egymásnak a fokozatai. Tudsz követni? Téves képzeteid voltak az egészről. A Sárga Kapszula sem arról ír, hogyan tudsz te 60 kilós sz4rjankóból 95 kilós állat lenni, a köztes végleteket meg sajnos nem ismeri, mert sajnálatosan nem fokozatosan leszel 60-ból 95-kiló...


Te magad mondtad, hogy annál a formánál szeretnél MEGÁLLNI. Nos, akkor csak jól kapiskáltad, hogy ugyanazt kell tenned a 4 hétnél megjelölt forma esetén is, mintha a 12 hétnél megjelöltet céloznád meg, csak éppen előbb megállsz. Nem emelsz tovább a súlyokon, a kaja mennyiségén, és ennyi. Már csak az kell, hogy megadd, ami az izomfejlődéshez tényleg szükséges: megfelelő terheléses edzés, megfelelő mennyiségű és minőségű étel, pihenés, idő stb.. (neked a jelenlegi formádból a középső két forma közöttig eljutni lesz vagy egy év, még egyszer mondom, az oda írt időpontok óriási hazugságok.) Hidd el, hogy jó lesz az a Sárga Kapszula.


Az is elég szánalom, hogy te öndiagnózis alapján felállítod a tényt, hogy szerinted felesleges volt edzened, mert hajlamos vagy a hízásra. Ezt megerősítette esetleg endokrinológus, vagy akárki más? Vagy esetleg megint csak túlfantáziálod az egészet, és misztikus tartalmakat fűzöl ahhoz a jelenséghez, miszerint a fizikailag inaktív ember nem használt izma petyhüdtté sorvad, a felesleges energiát pedig zsírba építi be? (Meglepő, nemde? :O)


Te csak túl sokat szereted járatni az agyadat, és mindent túlgondolsz. Ezen kívül szeretnéd, ha a dolgok kicsit könnyebbek lennének, úgy ahogy te szeretnéd, hogy legyenek. Ez a te bajod.

2015. jan. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
Nézz utána a testkompozíció váltásnak, neked tökéletes lenne. A sárga kapszulában ír róla a bunny is. A lényege a nagyon lassú tömegelés és kemény edzés együtt, így elkerülhető a túlzott zsírosodás.
2015. jan. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

ÚÚhhh, ez súlyos. Nem akar izmos lenni, de olyan képeket linkelget amin látszik a több éves edzésmúlt és jelentős izomtömeg (facepalm)


Majd biztos sírsz, hogy jajj jajja túl izmos lettem, most mit csináljak :O Qrva nehéz izmosnak lenni a legtöbb embernek, úgyhogy emiatt nem kell aggódnod, soha nem leszel túl izmos, ugyanis az rengeteg munka, konditermi edzés eredménye, évek munkája, nem 12 hét, erről ne is álmodozz.


Amiket linkeltél képek azok mind izmos emberek, ettől te évekre vagy. Az átváltozásos képek 90%-a meg kamu, én is odaírhatom a 3 évvel ezelőtti képemre, hogy 1. hét, a mostanira meg, hogy 12. hét. Szerintem azon a képen a súly is kamu, látszik, hogy tömegesebb. A kg pedig semmit nem számít, olyan vagy mint azok a "kislányok" csajok akik a súlyon rugóznak állandóan, miközben löttyedt a seggük és nem tűnik föl, hogy sportolni kéne nem éhezni.

2015. jan. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
te olyan hülye vagy öcsém. Linkelgetni a jobbnál jobb formákat ,de izmos nem akar lenni . csak úgy kinézni istenem.. Inkább ne is menj le terembe úgyis sok hülye van nem kell még 1 barom.
2015. jan. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Istenem...:D
2015. jan. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!