Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Én vagyok az egyetlen aki...

Én vagyok az egyetlen aki egyre inkább a negatív oldalát latja a testépítésnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan 2 éve edzek, és egy szó mint száz nagyon megszerettem. De egy olyan világban ahol az emberek nagyja dohányzik, iszik, és pont magasról szarik az étel minőségére (íz mindenek előtt) és persze csak akkor esznek ha éhesek, kicsit kívülállónak érzem magam.


Kezd kicsit elegem lenni abból, hogy nem tudok csak úgy elmenni valahova barátokkal, meg kell terveznem előre. Vagy mondjuk nem mehetek el akkor egy szórakozóhelyre, becsípninegy kicsit, jól érezni magam amikor akarok, mert ha ugye edzés után megyek akkor basz€&&tok a regenerálódást, másnap meg gyök kettő vízzel a szervezetemben nem hinném, hogy jól menne. Ehhez még hozzájön, hogy a testem szeret egyhelyben maradni, nagyon oda kell tennem magam minden téren, hogy fejlődjek.



De persze más szemszögből nézve, egészséges vagyok, napról napra erősebb és az önbizalmam az egekbe szökött (jó azért nem, de ahhoz képest ami volt).


Más nem érezte soha még ezt?

Mondjuk azért tegyük hozza, hogy 18 vagyok, ami most nekem égető probléma az egy nálam 15 évvel idősebbenek full hülyeség. (Bar ki tudja)



Előre is köszönöm a valaszokat és elnézést bármilyen hibáért vagy lemaradt ékezetért, telefonról vagyok.



2015. jan. 31. 01:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Valamit valamiert.


20 év múlva ugyanúgy mehetsz bulizni de legalabb akkor fitt es egeszseges leszel míg azok akik fiatalkorukban szethajtottak a szervezetüket mar sose lesznek a toppon.


Egyebkent nekem heti 4 edzessel nem problema a bulizas..

2015. jan. 31. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem csak ez a két véglet van, hogy pizza+cigi+sör vs. testépítés+normális táplálkozás. Találd meg a kettő között azt ahogyan élvezni is tudod az életet, 18 éves vagy ember, picit szerintem engedd el magad néha, ami persze nem azt jelenti hogy az árokban kell aludni. Ne legyen belőled is olyan aki ide kiírja kérdésben, hogy ha naponta ötször megy ki hugyozni azzal vajon sétálás közben túl sok kalóriát éget-e és vajon lemennek az izmai.
2015. jan. 31. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez kicsit rossz felfogás. Elmész inni a haverokkal nem lesz semmi..egyszerűen nem kell bebaszni, igyál 1-2 pohárrol attól is jól fogod érezni magad. Nem kell grammra pontosan kimérni a kajád és napi 6-8x enni és ezen görcsölni. Becsúszhat már "szemét" kaja. MIvan akkor ha elmész haverokkal pizzazni vagy valami? Nem dől össze a világ. Nem hiszem hogy olyan genetikai freak lennél és versenyre készülnél, mert akkor nem itt kérdezgetnéd ezt.

Engem személy szerint nagyon irritált ez a vonal egy idő után így váltottam edzést is meg életmódot is.Eljárol a haverokkal, de nem iszom magam csontrészegre. Testépítésen kívül kipróbáltam már a street workoutot és a crossfittet is és nagyon bejön. Jelenleg ötvözöm őket. A baráti köröm sem néz más szemmel azért mert csirke-rizst tolok vagy valami egészséges kaját. 18 éves vagyok énis mellesleg :). Szóval hajrá, csak egyszer élsz!

2015. jan. 31. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Istenem...


Ha nem készülsz versenyre, nincs CÉLOD a testépítésben, szard le. Akkor belefér. Nagy valószínűséggel nincs olyan genetikád, hogy versenyezz. És ha ilyeneken gondolkodsz, nem leszel Te soha versenyző. Egy testépítő nem gondol ilyenekre, neki egy a lényeg: MÉG! Nem foglalkozni mással, specifikusan csak a testépítés a cél. Nem is hiányzik neki más, Ő ettől lesz teljesen boldog.


Ha nem így csinálod, nem dramatizálod túl? Regeneráció? Nem ihatsz? Eltűnik a vázról pár gramm izom. És? Ha nem a fent említett emberke vagy, akkor szarj már rá, és ne törődj ilyenekkel. Érezzed jól magad, egyél amit akarsz, edz, mert az nagyon hasznos, jó is.

2015. jan. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenkinel van egy pont amikor "belebuzul" az edzesbe, de ahogy te is rajottel ez nem tarthato fent hosszutavon. Ha tenyleg szereted az edzest akkor nem fogod abbahagyni 2-3 ev utan, hosszutavon pedig nem szamit par ezer kcal alkoholbol vagy par szemet kaja. Ha van 5 normalis etkezesed egy nap, az heti 35, abbol ha 2 szemet, nem tortenik semmi.
2015. jan. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Régen én is hasonlóan komolyan vettem, teljesen ráment a szociális életem, frusztrált voltam, igazából egyáltalán nem éreztem jól magamat.


Aztán valahol olvastam egy közhelyet, miszerint az, hogy szilveszterkor hogyan nézel ki, nem a karácsony és a szilveszter közötti kajáláson/edzésen múlik, hanem a szilveszter és a karácsony közöttin.


Ezen nagyon elgondolkodtam és tényleg, amikor valami miatt ki kell hagynom egy-egy hetet, igazából semmi az ég világon nem történik...


Azóta bevezettem magamnak a 10%-os szabályomat, miszerint az év 10%-ban azt csinálok, ami éppen jól esik, azt és annyit eszem, amit és amennyit csak akarok, de az év 90%-ban továbbra is betartom mind az edzés-, mint az étrendemet.


Ez így évente kb. 35-40 nap (annyira nem veszem komolyan, hogy pontosan 10% legyen), amikor elengedem magam, nem foglalkozom olyan dolgokkal, mint hogy amit megettem/megittam mennyit ártott a regenerációmnak, stb.


Az eredmény: sokkal jobban érzem magam, nem vagyok frusztrált, a társasági életem is hasonlít a régihez, a barátaim nem néznek rám furcsán, nem tartanak kívülállónak és ami a lényeg, szemmel láthatóan egyáltalán nem nézek ki rosszabbul, nem rosszabb a teljesítményem az edzéseken.

2015. jan. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom emlékeztek e, pont valami kérdésnél ami elszabadult, ezt pedzegettem: túl komolyra van véve a testépítés. Valahogy az az illúzió él, hogy csak így lehet, soha nem ehetsz félre, ha 1 órával kevesebbet alszol, akkor már hiába csináltad az edzést, stb.


Valami nem okés valahogy. Egyrészt túlzottan maximalista szemlélet van közvetítve, ami egy átlag ember életéhez képest kívülálló (ezáltal nem könnyű követni, aki meg követi, elszigetelődhet). Másrészt viszont a sok fanatikus, akiknek a gyors eredmény kell, nem tudnak már hova maximalizálni az életmódon.

Harmadrészt az emberek nem gondolkoznak, és nem érik fel épp ésszel, hogy miképp is lehet megtalálni az arany középutat...


Szóval na, ha valaki hobbiból tolja, akkor ne akarjon már 110%ig pontosan enni, meg mindent ennek szentelni. Tessék élni egy kicsit. Visszább lehet venni az edzésből, a diétából, és akkor jut erő, idő, energia más dolgokra is.

2015. jan. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szergej55 ***** válasza:
Versenyed lesz 2 hónap múlva, vagy mire fel ez a nagy előre tervezés? Régen rossz, ha minden hülyeség miatt ennyit aggódsz.
2015. jan. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, úgy döntöttem kicsit lazábbra veszem az egészet.

Mondjuk ha minden második hétvégén elmegyek bulizni az éves szinten legyen mondjuk 25 nap, ès így nézve ez szinte semmi.


Az étkezés részével is amit az #5 válaszoló írt egyetértek. Általában 6x eszem egy nap, az heti szinten 42 étkezés, ebből 2-3 mondjuk KFC lesz vagy valami ilyesmi lenne, az tenyleg nem a világvége.

2015. jan. 31. 19:11
 10/12 Szergej55 ***** válasza:
Simán jó, ezt pont hülyeség lenne túlaggódni.
2015. jan. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!