Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik étkezést kövessem?...

Melyik étkezést kövessem? Testépítő étkezés vagy harcosok étrendje? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Ismerem mindkettőt, és próbáltam is.


Testépítő étkezés:

- Alapvetően jó, de mellette folyamatosan éhes vagyok, tényleg 3-4 óránként enni kell, mert hozzá is szokik az ember. Nagyon nehéz teljesen tisztán enni, és kis félreevés is elég, hogy nem kívánt zsír legyen (könnyen vesz az ember magához szemetet, nehéz kontrollálni).


Harcosok étrendje:

- Alapvetően jónak tűnik, mert reggelizni nem szoktam (nem tudok, nem kívánom) + a legjobban alapból is az esti étkezést nyomom meg mindig. WC-re kevesebbszer megyek, pár nap után hozzászokok a napközbeni éhséghez és jó ez a szabadság érzete, hogy nem kell folyton kajálni, nincs kontroll, korlátozás. Viszont sajnos azt tapasztaltam, hogy az esti nagy lakoma óriási gyomorsavat és refluxot csinál (előtte is savas voltam), ami baromi rossz + reggelente van némi émelygésem, ami korábban nem volt.


Alapból ektomorf vagyok. Mindkét étrendről hallottam jót is, rosszat is (paleo cuccokban nem hiszek).


Néztem Ori Hofmeklert, de annyira nem nagyon izmos, sőt, nem mondanám rá, hogy olyan jó bőrben van, max. a korához képest csak...


A testépítők jobbnak tűnnek, de a folyamatos kajálás kicsit aggaszt, mert nehéz betartani + munka mellett nem is könnyű


2015. febr. 4. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Testépítő étrend a jó. Ha akarsz vmit akkor be kell tartanod. Ja ès munka közbe is meg lehet oldani. Én is meg szoktam. 5 perce mindenkinek van evésre
2015. febr. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

--gömb--


Nem gondolom, hogy komolyabb testépítő ambiciokkal osszeparosithato a Harcosok étrendje. Esetleg egészen lassú anyagcseréjü embereknek.

Nem nehéz belátni, hogy ha csúcsra akarjuk járatni a fizikumunkat, akkor az ellatorendszert is maximális hatékonysággal kell "üzemeltetni", ez pedig a többszöri, kisebb adagoknak felel meg. Ámen.


Hogyha csak egy közepes forma a cél, nem akarsz annyit zabálni, vagy bármi egyéb tényező nagyobb prioritást kap, akkor jönnek képbe az ilyen variációk.

2015. febr. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mit szólsz a makroszamolashoz?

Kituzol majrotapanyag celokat egy napra es ezutan eszel egesz nap amihez kedved van amikor kedved van nagyreszt tiszta eteleket es annyi a lenyeg hogy a nap vegen nagyjabol meglegyenek ezek a célok

2015. febr. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a harcosok êtrendje teljesen jó, csak mint oly sokan mások, te is csak a fõétkezésre figyelsz... arra, hogy a harcosok étrendjének ugyan úgy kellene napi 5-6 étkezést tartalmaznia meg teljesen megfeletkezel... feltételezrm a könyvet se, vagy csak felületesen olvastad el... napközbenaz allulevési stádiumban ugyan úgy meg kell lennie a 3 óránkénti kajánsk, lehetõleg friss zöldségbõl esetleg szénhidrát tartalmúak, éhezni nem szabad... az esti utolsó kajálásnál viszed be a húst, persze zöldség mehet ilyenkor is, viszont magas ch tartalom nem... így aztán savasodni sem fogsz éjszakára...
2015. febr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!