Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tesi órán a gyűrűzést tanuljuk...

Tesi órán a gyűrűzést tanuljuk, milyen gyakorlatokkal lehet felkészülni rá hogy meg bírjam csinálni?

Figyelt kérdés

Múlt órán gyűrűztünk, az volt a feladat hogy húzzam fel magam majd nyomjam ki, a felhúzás ment de már

nem bírtam magam kinyomni. A testalkatomat amolyan átlagosnak mondanám, 73 Kg vagyok és 178 cm egy kicsi pocakom meg cicim van, mindenféleképpen meg szeretném csinálni a gyűrűzést, a kérdésem az hogy milyen itthon elvégezhető gyakorlatokat tudok ajánlani? ezen kívül, szeretnék egy igazán atletikus alakot, nem amolyan kigyúrt állat akarok lenni hanem arányos szép izomzattal akarok rendelkezni, írtok nekem edzéstervet?:) a motivációból nincs hiány, csak

nagyon örülnék neki ha írnátok egy edzéstervet mondjuk egy egész hetit, igazából pont olyan alkatot szeretnék, amilyen a békés harcos útja című filmben volt a főszereplőnek. Előre is köszönöm a válaszokat!

18/F



2015. febr. 23. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Te milyen iskolába jársz, hogy tesin muscle up-oztok? :D Én is oda akarok :D


Egyébként ahoz, hogy megtudd csinálni húzódzkodj, és tolódzkodj sokat, lehetőleg gyűrűn.

2015. febr. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1: megvan a tanárról a véleményem, ha egyből ilyen gyakorlatokat ad ki feladatnak, mikor gyűrűzni kezdtek. Az ilyen egyszerűen nem érdemel tanári diplomát.(mint ahogy sajnos a mai tanárok nagy része sem...) Ha bármit is szeretnél kezdeni a gyűrűn, előbb el kell sajátítanod az alapokat. Ez a videó nagyszerű: https://www.youtube.com/watch?v=LDSAF2qsH_A


2: ha úgy érzed az alapok jó mennek, elkezdhetsz edzeni konkrétan a feltornázkodás, más néven abcúg nevű gyakorlatra. Nem, a magyarok nem muscleupnak hívják, ez csak a fegyencedzős hülyegyerekekre jellemző.

https://www.youtube.com/watch?v=8VtgrwE_bYY


3: Jakus Levente leírását nagyon tudom még ajánlani: [link]


4: Pontosan ugyanolyan tested nem lesz, mint a filmben a hapsinak. Az izomformákat a genetika dönti el, nem tudod befolyásolni. Akkora izomtömeget viszont, amekkora neki van, 1-2 év alatt összehozol, ha kitartóan edzel, és megfelelő étrendet követsz. A legjobb a konditermi súlyzós edzés edző segítségével, de ha a gyűrűnél tartunk, az sem utolsó, csak csinálj lábgyakorlatot is.


Ha bővebb edzéstervet szeretnél, akkor neked a Sárga Kapszula c. könyv kell, ha pedig nincs konditerem, és tudsz angolul, nagyon ajánlom a Building the Gymnastic Body c. könyvet. Mindkettő ingyen letölthető, guglizz rájuk.


Amitől óvakodj, az a fegyencedzés.

2015. febr. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Abcúg..... életemben nem halottam. Pedig beszélgettem magyar, profi sw-sekkel.

Félig hasznos a válaszod, a másik része meg okoskodás és fikázás.

2015. febr. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Támogatom az előttem szólót. Felhúzod magad mintha húzódzkodnál és kitolod. először lehet picit lendülettel, hogy megszokd a folyamatot és meglegyen a mozdulatsor. Huzodasra.nagyon vigyázz!!!! Melegíts be és nyújts!!!!!
2015. febr. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Pedig beszélgettem magyar, profi sw-sekkel."


Csak ugye ez egy szertorna gyakorlat, onnan került át a sw-ba(mint ahogy majdnem minden). Ha szertornászokkal beszélgettél volna, hallottad volna.


(mi volt okoskodás? meg tudsz esetleg cáfolni valamit abból, amit leírtam?)

2015. febr. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
a fegyencedzéstől miért ovakodjon???
2015. febr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tolódzkodj, húzódzkodj, fekvőzz sokat. Ez az alapja.
2015. febr. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

# 6

Edzésileg nem tartalmaz olyat, ami ne lenne benne az összes többi ilyen könyvben, viszont a háromnegyede nem szól másról csak az összes súlyzós edzésforma fikázásáról, ráadásul mikor ahhoz a részhez ér, hogy a súlyzók károsítják a testet, meg hogy csak felfújnak, de erős nem leszel, olyan szintű biológiai analfabetizmusról tesz tanúbizonyságot a szerző, hogy olvasni is kínos, komolyan, a hajamat majdnem kitéptem, miközben olvastam. Az étkezés részét meg lezavarja azzal, hogy szarjál le minden tudományos tényt, egyél meg mindet, azt jó lesz, és ráadásként összeesküvés elméleteket is kapunk a gonosz tápkieg gyártókról.

2015. márc. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
a könyv persze h csicska. én edzettem súllyal is, és a fegyencedzés is ment előtte. maga az edzés jó, a könyv attól szar.
2015. márc. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Maga az edzés jó, de ennél milliószor jobb edzés van a legtöbb könyvben. Building the Gymnastic body-ban pl. Vagy a Meztelen Harcos is jó még.
2015. márc. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!