Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Frissen kezdett Crossfit...

Frissen kezdett Crossfit esetében ez normális jelenség?

Figyelt kérdés

Sziaszotok! 1 hónapja kezdtem el Crossfit edzésre járni (Férfi, 183cm, 97kg). Hetente 3-szor, délelőttönként 1 órát (ezt később emelném heti 4 alkalomra). A cél igazából fogyás lenne, legalább 10 kilót szeretnék leadni. A kajára annyira nagyon szigorúan nem figyelek oda.

Kb. így néz ki a napom:

- 9 körül kelek, reggelire többnyire betolok valami gyümölcsöt.

- 10:30-tól edzés. Edzés után rögtön egy shake, majd nagyjából délben rendes ebéd (hús, ami többnyire egy fél cssirkemell, zöldségek és egy kevés köret, ami többnyire rizs)

- Délután négy körül még egy shake vagy egy szendvics teljes kiörlésű kenyérrel, felvágottal, zöldséggel. Néha előfordul hogy ezek helyett egy gyümölcsökből álló uzsi van.

- Vacsi teljes értékű. Hús, zöldségek, de van hogy lecsúszik némi teljes kiörlésű tészta egy kis pörivel.


Édességet szinte sosem eszek, nem szeretem a csokit.


Ezzel a kajálással a kalóriadeficit szerintem megvan, a kellő fehérje és szinhidrát bevitele is nagyjából rendben van ahogy számolgattam, bár mint mondtam, nem számolgatok komolyan. Nem akarok kockás hasat, sem Mr. Universum lenni, csak az évek során az ülőmunkával megszerzett pár kilót leadni. Ha a hasam lapos lesz az már bőven jó.


Ahogy észrevettem a fogyás be is indult. "Tükrös" és "ruhatáras" méréssel határozottan látható változás :D, viszont a mérlegen a súlyom nem változott jelentősen (2 kg) Értsd. Felülre a polók kicsit szorítani kezdtek, a vállam pl. láthatóan szélesebb és izmosabb ahogy a karjaim is, alulról viszont lehullik a gatya. A személyi edző szerint egyszerre izmosodtam és közben fogytam is. Állítólag van ilyen "kezdő effektus", de baromira rövid lefolyású.


A kérdésem az lenne, ha vannak itt tapasztalt crossfitesek vagy testépítők, hogy a fenti kajálással elérhetem-e a célom, illetve hogy tényleg lehetséges-e, hogy ezen az izmosodáson és fogyáson megyek keresztül itt a legelején? Előre is köszönöm a válaszokat.



2015. febr. 24. 21:38
 1/2 A kérdező kommentje:

Ezt elfelejtettem, de talán még hasznos infó lehet:

Kiegészítőként szedek Omega3-at, Vitaminokat, L-Carnitine-t és Beta-Alanine-t.

2015. febr. 24. 21:47
 2/2 anonim ***** válasza:
igen elérheted
2015. febr. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!