Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek még lehetek...

Szerintetek még lehetek elismert testépítő? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Valószínű, hogy ez egy kicsit hosszú lesz.. De próbálok elmagyarázni mindent, hogy mire fel is a kérdés!

Nos.. Mindig is szerettem sportolni. Kiskoromban fociztam, és rendszeresen jártam karate edzésre. Azonban ezek nem tartottak sokáig, mert nem éreztem magam "jól" hogy ezt csináltam. Később elkezdtem még jó pár dolgot, amit aztán hónapok múltán abba is hagytam, ugyan ezen indokkal! A nagy forduló pont 18éves koromban jött. Amikoris egy bizonyos ok miatt eléggé csak mélyponton voltam, és egy nagyon jó barátom javasolta, hogy menjek le vele edzeni! Rá 1 órára már a teremben voltunk.. Az első edzés után olyan érzésem volt, amit addig elképzelni sem tudtam.. A maximális megnyugvás, egy eufóriának is nevezhető dolog talán. Leírhatatlan, hogy milyen jó érzés volt ! Utána elkezdtem egyre gyakrabban lejárni, később egyre inkább figyelni az edzések pontosságára, egyre több cikket olvasni, míg nem csak annyit vettem észre, hogy egésznap másra sem készülök, csak az esti edzésemre. Innét már berögződött minden, maximálisan figyelni az étrendemre, az edzés pontosságára, a gyakorlatok lényegére. Az elsődleges dolog amiért lejártam, még ezek után is az az érzés volt. A dolgok úgy másfél év után kezdődtek, amikor is az addig elhanyagolhatónak mondható "dudor" a kezemen egyre csak nagyobb lett.. Ekkor elmentem vele orvoshoz, hogy még is mi ez.. Az orvos semmi pontosat nem mondott(Ezt úgy kell elképzelni, hogy a bal bicpeszem belső test felé eső részén, az ér egy része, egy borsónagyságira nőtt) Az orvos közölte, hogy az edzést abba kell hagynom, mert ez nem játék. Utána persze még párszor lementem, de már nem volt meg az ami előtte.. Így abba hagytam.:( Mondanom sem kell, hogy azóta sem találom a helyem.. Akármibe belekezdek, az kudarc. Egyedül ez volt az amit imádtam csinálni! Azóta eltelt, ismét másfél év. Mozgásszegény életmódra vagyok "ítélve" teljesen lefogytam. Mivel nagyobb lett, így tovább utaltak vele, és most abban reménykedem, hogy kiveszik. Most jönne a kérdés része !

-Szerintetek mennyi esélyem van arra, hogyha esetleg műeret kapok, vagy egy másik érből pótolják, hogy ugyanúgy terhelhetem/edzhetek vele ?

-Sokan mondják, hogy amit az ember szeret csinálni, abból kell kihozni a legtöbbet. Ha én szeretnék testépítő lenni ezekután, vajon megvan rá a lehetőségem ? (Nem a Ronnie Coleman féle testfelépítésre gondolok itt, hanem annál azért szolidabbra) Többen mondták, hogy a genetikám megvan ahhoz, hogy egy nagyon jó testet faragjak magamnak! Azonban ez a jelenlegi számomra nem élet.:/

Minden választ előre is nagyon szépen köszönök ! Valamint elnézést, hogy hosszúra sikeredett..:D

És nagyon köszi, hogy elolvastad ! :)



#edzés #testépítés #kondi #lehet még testépítő #rossz ér
2015. márc. 1. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel még az orvosok se és te se tudod, tulajdonképpen mi is ez, mi lesz a bicepszeddel, illetve milyen erőfeszítést bír ki, elég nehéz tanácsot adni. Főleg, hogy nem vagyunk orvosok. Volt itt egy orvostan hallgató válaszoló, de már rég láttam errefelé, talán ő tudna releváns tanácsot adni. De ennyi infomációból még lehet ő se.


Sajnálom a dolgot, remélem azért megoldódik a dolog és folytathatod nyugodt szívvel az edzést, de én ebben tanácsot nem tudok adni, és szerintem ilyen helyzetben ne is arctalan emberek tanácsát fogad meg (ami néha nem biztos, hogy rosszabb mint az orvosoké, de mivan ha mégis)

2015. márc. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Elsősorban köszönöm a választ ! :)

Másodrészt pedig tisztában vagyok vele, hogy akármit is hallok, legyen az akármilyen jó hír, több mint valószínű, hogy alátámasztás nélkül nem mennék vissza edzeni. :/ Csak gondoltam hátha járt már valaki hasonló cipőben, vagy esetleg tudja e, hogy egy műtét után az ér mennyit bír ki. :S Nagyon szépen köszönöm a jó kívánságokat ! :) Igazán jól esik !! :)

2015. márc. 1. 21:11
 3/4 Pörölyfej Béla ***** válasza:
Én is voltam hasonló cipőben, csak nekem nem a bicepszemen volt, hanem a létező legrosszabb helyen. Nem írnám le, hogy hol, mert ez számomra elég kínos dolog. Nekem is borsó nagyságúra dagadt az ér, sőt még fájt is, ráadásul kellemetlen helyen volt, tehát még bizonyos testhelyzetek is fájdalmat okoztak. Engem megműtöttek, megoldotta a gondot. Nekem pangott a vér az adott területen, lehet, hogy neked is ez van. Ne ijedj meg. Keress egy rendes orvost ha lehet, ne várj a közegészségügy bénázására. Szerintem edzhetsz majd újra, ha felépültél. Ne aggódj, rendben lesz az.
2015. márc. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Úhh.. :| A fájdalom az néha néha nekem is megvan, elég kellemetlen tud lenni.:S Nekem még annyi, hogy ugye nem mindig dudorodik ki.. Amint valami erőfeszítést kell végeznem, már teljesen kidudorodik.. Örülök, hogy neked sikerült orvosolni a dolgot ! :)) Remélem valamit nekem is kitalálnak.. Egyre inkább priváton gondolkodom, mert valami félelmetes, ez a "lesz@rom"hozzá állás az orvosoknál ilyenkor.. Köszönöm szépen a választ, ment a zöld neked is !! :)
2015. márc. 1. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!