Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ti mennyire hajtjátok meg...

Ti mennyire hajtjátok meg magatokat edzésen?

Figyelt kérdés

Az normális, hogy edzés végén már köpni nyelni nem tudok, kb két órát fekszem mire helyrejövök, semmi erő nincs a tagjaimban, állandóan álmos és fáradt vagyok, két napig alig tudom felakasztani a kabátomat afogasra, és még a zoknimat se bírom állva felvenni?

Heti három teljes testedzésem van, a nagy izomcsoportokra kettő gyakorlat, a kicsikre egy megy, mindenből három sorozat. Mire helyrejönnék, addigra ott a következő edzés, és kezdődik elölről....

Borzasztó kimerítő, kezd elszállni a motivációm, nagyon nehezen veszem rá magam , hogy egyáltalán nekiálljak. Emiatt egyre többször kimarad egy-egy edzés, három hete már csak heti kétszer csinálom.


Szerintetek? Mit tegyek?



2015. márc. 6. 10:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
pont ezért kellene a kezdõknek teljes testet edzeni, kis sullyal, hogy hozzászokjanak az izmaid ízületeid és megtanuld szabályosan végezni a gyakorlatokat... de te sz*rsz rá és kihajtod a beledet... mind amellett, hogy ez balesetveszélyes, üdvözöllek a túledzés kegyetlen világában.
2015. márc. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

--gömb--


Nem kell annyit edzeni fiam :D

Mondom ezt én, heti 7 teljes test edzéssel.


Ez amúgy nyilvánvalóan túledzés.

Vedd le a sorozatok számát 1 re(!), legalább addig amíg el nem múlik a túledzés. Utána is vagy marad heti 2 edzés max 2 sorozattal gyakorlatonként, vagy heti 3, 1 sorozat/gyakorlat.


Vagy osztott edzés, bár nem írtad mióta edzel.

2015. márc. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Fél éve edzek, az átmozgatás megvolt természetesen.
2015. márc. 6. 11:00
 4/13 A kérdező kommentje:
Gömb, és te hogy nem edzed túl magad heti hét teljes testedzéssel?
2015. márc. 6. 11:02
 5/13 A kérdező kommentje:
Tényleg túledzés lehet? Több mint egy hónapot ki kellett hagynom, másfél hónapja kezdtem újra, természetesen azt is átmozgatóval először :\ Ennyu idő alatt? Vagy csak simán szar vagyok?
2015. márc. 6. 11:27
 6/13 anonim ***** válasza:

--gömb--


Én egy árva szóval nem mondtam, hogy nem edzem túl magam.

Csak én már hozzászoktam a túledzéshez, mert sajnos nagy súlyok lebegnek a lelki szemeim előtt, és normális, standard edzéssel búcsút inthetnék nekik.


A másik ok, ami miatt nem figyelek a túledzésre, az az, hogy ezáltal a szervezet egyre hatékonyabbá válik, mert az erre irányuló kényszerhatás folyamatosan érvényesül.

Főleg ez miatt van értelme minden nap edzeni (legalábbis nekem).

Elég nagy fanatizmus kell hozzá egyébként, de én már menthetetlen vagyok.

2015. márc. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

--gömb--


Egyértelműen az. Valószínűleg azért, mert javult az agy-izom kapcsolatod, miáltal sokkal jobban meg tudod edzeni az adott izmot. Ez viszont azt eredményezi, hogy már kevesebb munkamennyiséggel is előjöhet a túledzés. Ilyenkor vissza kell fogni a volument, ahogy írtam.

2015. márc. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kaja, alvás is legyen rendben!
2015. márc. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A kaja elméletileg rendben van. Alszom 8-9 órát, van, hogy még délután is szunyókálok, mégis napi kb 6-8 kávé kell, hogy legyen erőm élni.

Akkor visszaveszek a tempóból, köszi!

2015. márc. 6. 12:36
 10/13 anonim ***** válasza:

A konditerem 90% nem hatja szét magát mérettől és elszántságtól függetlenül.

Nyújtás megy? Bemelegítés megy? Mit értesz azalatt, hogy a kaja rendben van? Mivel foglalkozol? Szellemi vagy fizikai?

Mennyi ideig tart egy edzés? Hány sorozat/ismétlés, mekkora pihenőidővel? Hány gyakorlat?

2015. márc. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!