Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnöveléssel vagy szálkásít...

Tömegnöveléssel vagy szálkásítással kezdjek el edzeni, hogy ha van egy kis felesleg rajtam? Milyen pro és kontrák szólnak mellettük?

Figyelt kérdés

2015. márc. 10. 12:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Hogyha 20% testzsír (van már pocakod/uszógumi) fölött vagy akkor én mindenképpen a szálkásítást javasolnám. Jobb közérzeted lesz tőle, mert azért látványosabb az amikor szálkásodik az ember még ha kevés izom is van még rajta és szálkásítás után a tömegelést is jobban nyomon lehet követni.

Ha eleve felesleg van rajtad és tömegelsz akkor nehezebb megállapítani hogy mennyi izom jön fel és mennyi zsír. Persze a szálkásítást is lehet rosszul csinálni, de azért ott több támpont is van ami segít.

2015. márc. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tyler913 ***** válasza:

Én úgy gondolom,ha nincsenek látható hasizmaid (tehát nem vagy alapból eléggé szálkás,úgy 10% körül),akkor szálkásíts. Már csak azért is,mert kezdőként még nincs túl sok izom,aminek az elvesztésétől félned kellene.

Ha alapból zsírosabb vagy,és tömegelésnél még több jön fel,vért fogsz izzadni,mire összehozol egy épkézláb formát,diétázhatsz hosszú hónapokig,és elvesztegethetsz egy csomó izmot. Nem jobb akkor inkább elindítani a tömegelést 10% körül,abbahagyni nagyon max 15%-nál,amiről 2 hónapon belül vissza tudsz szálkásítani?

2015. márc. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!