Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Borzasztóan hibás étrend?...

Borzasztóan hibás étrend? (novella lesz)

Figyelt kérdés

175 cm vagyok, 84 kiló, mondhatni könnyen hízok. Elég sokáig helytelenül táplálkoztam - megjegyezném, hogy helytelen alatt azt értem, hogy egyáltalán nem volt szénhidrátbevitelem, nem azt, hogy zsíros ételeken éltem -, de mélyen belevetve magam a dolgokba két hete elkezdtem helyes(ebb)en táplálkozni. Legalábbis azt hiszem. Alapvetően meg vagyok elégedve az izomzatommal, együtt tudnék élni ezzel, így elsősorban fogyni akarnék, mert mióta az eszemet tudom, mindig túlsúlyos voltam (és próbálkoztam ilyen-olyan diétákkal). Saját étrendet állítottam össze, de azért miután megvoltam vele, alapul vettem egy-két másikat is, de szerintem egy dolog biztos nem stimmel: a kalóriaszám.


Jelenleg napi ötször étkezem, 7, 9, 12, 15 és 18 órakor. Napi 600g csirkemell, 150g rizs, 50g zabpehely, ~350-400g zöldsaláta (jégsaláta, répa, hagyma, paprika, retek), 100g túró (víz meg nem étel, de elmondom, hogy 4 liter megvan). Nem csalok semmi egyébbel. Ez kalóriában elég szegényes, 1500 körül van a maximum, de legalább tartottam a közel 2g/tskg fehérjét és ch-t. Bár valamivel jobban érzem magam, egy dekát nem változott a súlyom, ami ahhoz képest, hogy most legalább eszem szénhidrátot a korábbi egyáltalán nemhez, lenyűgöz.


Reggeli: 50g zabpehely, 100g sovány túró

9-kor: ~38g rizs, 100g saláta, 150g csirkemell.

12: szintén

15: szintén

18: szintén


Hiába nőtt kb. ezret a kalóriaszámom előző diétához képest az elmúlt két hétben, úgy éreztem, hogy még mindig kevés. Már évek óta tudom, hogy legalább napi 2000 köré kellene tornáznom a bevitt kalóriák számát, de mivel alig ettem korábban, illetve hát sok zöldséget, számomra egy kínszenvedés volt ez is. De azzal sajnos tisztában vagyok, hogy ha túl kevés a kalória, akkor nincs fogyás sem.


Úgyhogy több kérdés is felmerül a korábbiakhoz képest.

1., Napi 250g-ra emeltem tegnap óta a rizst, ami 344-gyel több kalóriát eredményez, illetve a 2g/tskg szénhidrát is megnő 2.7g-ra. Kalória még mindig 2000 alatt lesz, de tényleg elképzelni nem tudom, hogy miként ehetnék többet. Ez egyáltalán megfelelne így, vagy ne is erőltessem, hátha jó lesz, ennél próbáljak többet magamba tuszkolni? Sárga Kapszula alapján pl. napi ~450g rizst kellene megennem. Ok, nem annyira drága, főleg a 600g csirkemellhez viszonyítva, inkább a mennyiség borzaszt el. De ha ez kell a fogyáshoz, ám legyen.

2., Bunny is azt mondta, meg builderen is azt olvastam, hogy napi 6-7 étkezés lenne az ideális, hogy folyamatosan dolgozzon az anyagcsere, ne éhezzen a szervezet. Azt még meg tudom oldani esetleg, hogy 100g zabpelyhet egyek reggelire, a 100g túrót pedig este fogyasszam el, de akkor reggel nincs protein. Esetleg pakolok oda is a húsból, de zabpehelyhez hús? Eh.

3. Most tényleg növeljem még tovább a kalóriát, egyek sokkal több rizst, vagy pont ellenkezőleg, csökkentsem? Mert általában azt szokták mondani, hogy ha tartom a súlyomat, csökkentsem az adagot. De hát eddig egyáltalán nem ettem szénhidrátot, mégse csökkent. Vagy ez most más, próbálkozzak a 1,5g/tskg-val? Vagy pont ellenkezőleg, mert túl kevés a bevitt kalória, azért kellene még inkább növelni?


Szóval az a helyzet, hogy "szegény" vagyok, ráadásul csalódott, mert rengeteg diétával próbálkoztam már sikertelenül. Én elhiszem, hogy működne ez az egész, hiszen másnak is beválik (megfelelő mozgás mellett, azzal nincs is gondom, reggel 1 óra aerob, minden másnap este is, nem kardió, az a diéta előttig volt, pihennek is az izmaim edzésnapok között), és tudom azt is, hogy heti fél-1 kiló az ideális fogyás, de ha már ennyit költök rá, jó lenne, ha nem pazarolnám azt a kevés spórolt pénzt. Fehérjepor meg ilyenek már nem férnek bele, még akkor sem, ha tudom, hogy edzés után jól jönne az a turmix. De hát feltételezem, hogy ha összeszorítom a farpofáimat, bár tudnék finanszírozni egy whey proteint, nem azon múlik, hogy nem tudok fogyni.


Szóval, ha alapjaiban jó lenne a diéta, de igen, be be kellene iktatnom azt a + 1-2 étkezést még estére, valamint tényleg mennie kellene a 2,5-3g/tskg szénhidrátnak a 2 helyett, hogy meglegyen a kalóriaszám, lenne fogyás, vagy ne stresszeljek ezzel, ne pazaroljam a saját pénzemet és időmet, hallgassak a profikra, dolgozzak inkább a tömegnövelésre, mert hiába szeretnék egyszerűen csak vékonyabb lenni akár a mostani izomzatommal, egyszerűen túl lassú az anyagcserém?


Az utóbbi csak azért lenne elborzasztó, mert voltam már 100 kiló, és persze, egészségtelenül voltam kövér, nem is megfelelő diétával fogytam le, de nehéz elképzelni, hogy megint úgy éljek minimum fél évig, és akkor ráadásul még csak híztam, nem is fogytam - ami az eredeti tervem lett volna. Csak mert ha azt mondjátok, hogy nem fog működni a szálkásítás még akkor sem, ha növelem a szénhidrátomat és többször étkezem, hagyjam a francba és tömegeljek, akkor nem rohanok új ruhákat venni a nyárra.



2015. márc. 15. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Zsírt leadni kalória mínuszban tudnál. Ha nem fogysz, akkor csökkentsd a ch-t, amíg nem jön a heti kb 0,5 kg fogyás. Hintáztathatod a ch mennyiséget is, az felpörgeti az anyagcserét.
2015. márc. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szintiszoli123 ***** válasza:

Kérdező! A 3. makronutriens mintha nem is létezne.


Növeld a zsírt!


Növeli az energiabevitelt. Pörgeti az anyagcserét, alig növeli a térfogatot, jobban csúszik a Ch, nem generál inzulinválaszt. 1 grammról indulj, ha kell, 0,5 grammig visszaveheted, de először CH-val operálj.

Mozogj többet: aerob. Ha mozgással égetsz, nem kell annyira visszavenni a kaját a kalóriadeficithez, így nem lassul be az anyagcsere.

Aztán játszol a CH-val, ahogy Montez írta.

2015. márc. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Alapvetően igyekszem figyelni arra, amennyire csak tudok. Nem azt mondom, hogy ázik benne, de azért használok a rizs főzéséhez és a húshoz is kellő mennyiségű olajat, így azért gondoltam, hogy a további zsírt hanyagolni fogom.
2015. márc. 21. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!