Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mindenki tartsa meg a vélemény...

Mindenki tartsa meg a véleményét, az most nem érdekel, de aki tud egy minta étrendet mutatni vegán vagy vega tömegnövelő étrendről, azt megköszönném?

Figyelt kérdés
Pusztán elméleti síkon érdekel, esetleg több növényi kaját vinnék az étrendembe, de biztosan soha nem mondanék nemet egy zsíros cupákos pecsenyére...

2015. márc. 18. 11:13
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nagyon ügyes vagy, érezd magad megtapsolva, ha nem akarsz válaszolni, vagy nem tudsz, nem kell ám eröltetni magadat...
2015. máj. 14. 06:37
 12/20 anonim válasza:
De tudok válaszolni, meg is tettem, hogy te hogy értékeled, az a magánügyed. A testépítés (akár omni akár vega) túl komplex ahhoz, hogy csak úgy írjunk egy étrendet, egyébként is, minden nap változatosan kell táplálkozni, nem eheted onnantól kezdve minden nap azt az egyetlen menüt. Úgyhogy a megoldás nem az, hogy arra vársz, majd valamit írunk szedettvedetten, hanem profiktól, hozzáértőktől, akik évek óta csinálják lessük el. Még csak profi angol nyelvtudás sem kell az alábbi oldalakhoz. A mai világban már minden elérhető interneten. Nyilván könnyebb beszólnod, ezt nem is várnám Magyaroktól másként itthon sem.
2015. máj. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

--gömb--


De lehet minden nap ugyanazt enni. Nem kell a változatosság.

Emellett viszont az étrend, ahogy írtam, mindenkinek magának kellene összeraknia. Írhatok én egyet bárkinek, de minek?

Honnan tudjam mit szeret, mit bír megemészteni és mit nem? Satöbbi.

Vegyes étrendet könnyebb írni, mert a sajtot, túrót, tojást, húsokat a legtöbben bírják, ellentétben például a hüvelyesekkel. De a kendermag- vagy napraforgóliszt (ezeknek csekély egyébként az olajtartalmuk) sem a leg-gyomorbarátabb a világon.

Kendermagliszt fehérje tartalom ~27%

Napraforgóliszt ~25%

Tökmagliszt ~40%

Dióliszt ~25%

Ezek hidegen sajtolt értékek, amit én is hozok a műhelyben gyártott mini csigás préssel. Jódarabig kendermagot ettem amúgy, csak mint említettem, előfordul hogy például sok az éretlen szem, és ez napi >0,5 kg mennyiségnél, hosszú távon már túlterheli a gyomrot (legalábbis az enyémet). Persze lehet bioboltból is venni, de abból dupla annyi csirkemellet veszek, szóval az nem jó játék.

A hüvelyesek a másik kategória, ami segíthet megoldani a fehérje bevitelt. Emellett még a zabnak van egész jó aminosavprofilja, a többi gabona a futottak még kategória.

2015. máj. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
89%

"Nem kell a valtozatossag"

Te se hallottal meg mikrotapanyag hianyrol ugylatom

2015. máj. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

--gömb--


Inkább te nem hallottál olyan étrendről, ami mellett nem alakul ki mikrotápanyag hiány. Innen kéne indulni ugyanis.

2015. máj. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Eleve a feltételezés sértő, hogy valaki ne ismerje a google-t... Képzeld ismerem, nem azért tettem fel a kérdést, hogy google linkeket kapjak...

Minta étrendet kértem, nem pedig egy menüt amit ennék az év 365 napján...

Olyanok válaszát vártam/várok, akik értenek ehhez a témához, és esetleg van róla valami fogalmuk, nem csak azzal tudnak felvágózni, hogy be tudnak írni 2 szót a keresőbe...

És akkpr még én vagyok a paraszt, mert beszólok...

2015. máj. 14. 20:52
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem letezik ilyen etrend. Egy étrend sem tokeletes.
2015. máj. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Gyűjtöd a piros pacsikat?
2015. máj. 15. 05:32
 19/20 A kérdező kommentje:
Ezek szerint még a MINTA étrend kifejezést sem tudod értelmezni... De nagyon hasznosak a válaszaid, köszönöm, hogy ideböfögted őket.
2015. máj. 15. 05:34
 20/20 anonim ***** válasza:

--gömb--


17., de létezik.

Én például a hüvelyeseket egyáltalán nem, a gabonák közül is csak a rizst, kölest, fénymagot tudom megenni (búza karcosan belefér, de csak fehérliszt formájában). Olajos magok közül is csak a gondosan termesztett kendermag (éretlen, korhadt szemek alámvágnak rendesen), és a dióliszt jön szóba, de ezeket is csak préselve emésztem meg normálisan.

Tehát az ételek jelentős része kiesett, ha akarnék se tudnék annyit váltogatni, legfeljebb az állati termékeket, meg a gyümölcsöket, de mint alább látni fogjuk ez szükségtelen és különben sem költök vitaminra.

Mit talál ki a paraszt ilyenkor? Megeszi a füvet. Napi 0,5-2 kg fű levében megvan az összes mikrotápanyag, ami kell (B12 vitamin is). Ha meginnék 6-8 litert belőle, önmagában elég lenne fehérje és kalória szempontból is. Persze ehhez kéne vagy 1500 nm földterület, nekem meg csak 63 nm van.


Szóval lehet hogy szokatlan a (búza)fű, de van ilyen étrend. És én a gyakorlatból is tudom ezt igazolni mivel a fehérjeporon, fénymagon és a füvön kívül mást nem nagyon eszek, néha rizst ettem, vagy napi 8 liter tejet, de ezek nem olyan sűrűn fordulnak elő az utóbbi fél évben. Ha mikrotápanyag hiányom lenne az pár hét alatt kiderülne napi 8-11 liter folyadék fogyasztása mellett.

2015. máj. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!