Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nincs izomlázam?

Miért nincs izomlázam?

Figyelt kérdés

2 nap múlva lesz, hogy kereken egy hónapja heti 5 alkalommal edzek (naturál, azért 5 nap, mert nem igazán párosítok izmokat).


Se a bicepsz-tricepszemben, se a vállamban, hasamban, hátamban nincs izomláz, szinte soha. Ezidáig összesen 1 alkalommal volt pl. bicepszben, akkor se durva. A mellemben viszont minden edzés után, hosszan tartó, elég brutális izomláz, illetve lábnap után is, de már az is el-elmaradozik.


Az intenzitással nincs baj, minden edzésnapon 5-7 gyakorlatom van, gyakorlatonként 4 sorozattal, +1 bemelegítő és 1 ami max súllyal amennyi megy. Sorozatok közt maximum 30 másodperc pihenő, és nem, nem pofázom el az időt senkivel... kaja, tápkieg. rendben van.


Mindezek ellenére én elég komoly változást látok magamon már 1 hónap után is, illetve az izomláz nélküli izomcsoportok fejlődnek is, de valahogy mégis megnyugtatóbb a kis lelkemnek, ha az edzés utáni másnap alig tudom mozgatni a leedzett izmot.


Miért lehet ez?



2015. márc. 31. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:
23%

Sokat edzel, és a gyakorlatok is........ qva sok annyi gyakorlat......

Én már nem vagyok naturál, de én szerrel tudok úgy regenerálódni, hogy heti 5 napot mehetek, plusz 3 kardio. És 1 órákat edzek :) szóval sok az edzés, meg a szettek.

Inkább szabadsúlyra menj (ne gépek)

2015. márc. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az izomlaz annak a jele hogy valamit tul ritkan edzel.
2015. márc. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1:


Nem használok gépeket, és soha nem is használnék, csak ha lesérülnék. Nem szeretem őket. :)

Egyébként nem érzem soknak, imádok edzeni. Nem vagyok túledzett (még?), semmilyen tünetét nem tapasztalom.


7 gyakorlat csak lábnapon van, és abból a hétből 2 vádli, tehát már nem is olyan sok. A második legtöbb a bicepsz-tricepsz, de ez is csak azért 6, mert 3 megy egyikre és másikra is. Az edzéseim alapját az alapgyakorlatok adják, azután izoláltan még edzem a problémás területeket. Minden edzéssel megvagyok egy óra alatt, hetente 3-szor pedig 15 perc HIIT biciklin, edzés végén.

2015. márc. 31. 23:02
 4/9 anonim ***** válasza:
nem azt mondjuk hogy amit csinálsz azzal nem lehet fejlődni hanem hogy lehet jobban is csinálni.
2015. ápr. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nyitott vagyok mindenféle kijavításra és felvilágosításra. Hogyan tudnék jobban fejlődni szerintetek? :)
2015. ápr. 1. 14:47
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha elkezdenél magasabb gyakorisággal és edzésenként alacsonyabb volumennel edzeni.

[link]

Ebbe is rengeteg gyakorlat van itt add ki magadbol az egeszet

2015. ápr. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Heti 5 edzés nem elég gyakori? :D Megvannak az elvonási tünetek hétvégén, mikor szinte megőrülök edzés nélkül... de heti 5 szerintem elég. Esetleg arra gondoltál, hogy egy héten egy izmot többször, kisebb volumennel?


Egyébként jelenleg úgy működik ez, hogy 1 napra 1, max 2 izomcsoport, és azokat bukásig.

Láb (5+2 gyakorlat)

Hát (5 gy.)

Mell (4 gy.)

Bicepsz-tricepsz (3+3 gy.)

Váll (5 gy.)

2015. ápr. 1. 19:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen egy héten egy izmot gyakrabban. Linkeltem edzéstervet is,
2015. ápr. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az után amit linkeltem szükséged lesz egy pihenőnapra hogy tudj regenerálódni.

Ha mindenképp be akarsz menni kondiba kardiozz egyet ilyen aktív regenerációnak.

Az többet fog tenni a fejlodesedert mint bejonni karozni egyet.

2015. ápr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!