Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ti súlyzós edzés előtt mennyit...

Ti súlyzós edzés előtt mennyit cardioztok bemelegítésként? Tényleg elég a 10-12 perc?

Figyelt kérdés
24 éves, 164 cm és 55kg vagyok. Kiskorom óta sportolok rendszeresen, de most karácsonykor felszedett kilóim valahogy nem akarnak lemenni. Személyi edzőt fogadtam, aki meg van győződve róla, hogy nem szabad fogynom, mert ebből a testalkatból már ki lehet hozni egy atletikus testet, míg ha lefogyok nehezebben fog menni. Heti 3x járunk a konditerembe, de soha nem csinálunk olyan igazán izzasztó dolgokat, mint mondjuk a futás. Kb 10 percet cardiozok az elején, aztán meg megyünk gépekre. Egy gépen pl 4 kört csinálunk, mindig csak 10 ismétlésszám. Aztán van úgy, hogy 15-12-10-8 és emeli a súlyt. Igaz másnapra érzem az adott izomban az izomlázat, ezzel nincs is gond, csak vaalmiért azt érzem, ettől nem lehet úgy fogyni mintha mondjuk ezhelyett 1 órát futnék. A kajám amugy rendben, és a heti 3 konditerem mellé van még egy HIT edzésem, tehát heti 4x sportolok.

2015. ápr. 1. 12:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
1 óra aerobot illessz be azokra a napokra, mikor nincs edzésed, ne mindig csak kardiozz.
2015. ápr. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Bemelegítésre elég 5 perc is. Kardiózni komolyabban pedig a súlyzós után kell, sosem előtte. Aranyszabály!
2015. ápr. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem tudok többet edzeni a heti 4nél..."ne mindig kardiozz" épp arról beszélek hogy végképp nem cardiozok!
2015. ápr. 1. 12:24
 4/15 anonim ***** válasza:

azért 10 perc kardió az nem kardióedzés... sok személyi edzõtõl látom ezt és soha nem tudom értelmezni, hogy 10 perc futógép, vagy bringa a "bemelegítés" aztán beállít pl egy kar edzésre... egy 10 perces kardió a kar ízületeit pont semennyire nem melegíti be... javaslom tanulj meg bemelegíteni, és mielõtt elkezdetek edzeni elõtte melegíts be.... na meg ha ez a bemelegítés, van egy olyan tippem, hogy a végén sincs nyújtás? remélem nem hibáztam rá :)

Fogyni vagy nõni az étrend függvényében fogsz, esetleg edzés után aerob testmozgással rásegíthetsz.

2015. ápr. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Pont ezt írtam én is hogy végképp nem cardiozok, mert az a 10-12 perc semmi. Persze cardio előtt van rendes bemelegítés és az edzés végén nyújtás. A kajám meg írtam hogy jó, azt egy be,lgyógyász rokonom állította össze, mivel olyan étrend kellett ami az egészségügyi problémám mellett is tartható.
2015. ápr. 1. 12:32
 6/15 anonim ***** válasza:
Èn azért àtnèznèm azt az ètrendet, àltalában azzal van gond. Van némi talasztalatom, edzem 30 éve és élelmiszermérnök is vagyok.
2015. ápr. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Amúgy Montira érdemes hallgatni, én jóformán egy téged fogytam, mióta idetaláltam 2012ben... akkor voltam 125kg, nemrég értem el a 75-öt...

Azóta sokszor sok dologban nem értek egyet vele, de ez nem az alapokra vonatkozik, kajálni meg kell tanulni, azt sajnos nem tanítják pedig szerintem általános iskolában kellene egy kaja tantárgy :)

2015. ápr. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mi a gondod velem előző. Megírhatnàd privátban.
2015. ápr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

bajom az nincsen semmi, mert az alap sablon az mûködik és kell is, csak én közben 1 éve már raw vegán vagyok, így az alapanyagoktól néha hülyét kapok :D

De igyekszem is nem belemenni a kajás vitákba... kivéve ha muszáj trollkodni :)

2015. ápr. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Sosem írtam, hogy ne legyen valaki vegàn. Te dolgod mit csinálsz.
2015. ápr. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!