Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Crohn-beteg testepitok!...

Crohn-beteg testepitok! Milyen valtoztatasokat kellett csinalni az etrendetekben?

Figyelt kérdés
2hete derult ki hogy en is au vagyok. Illetve milyen tap.kiegeszitoket szedhettek a betegseg melle? Koszi elore is
2015. ápr. 18. 07:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyéntől függ. Én pont a testépítő étrendtől lettem jobban. Gyógyszert sem szedek.


Van pár dolog, amit nem tudok megenni: kukorica, kukoricalisztből készült ételek, vágott dió, de ha sima házi darálóval van ledarálva akkor ok, darált mákot sem bírom.

Illetve a zöldségek közül elég sokat nem szeretek (pont azokat amiket amúgy sem ajánlanak).


sok zabpelyhet eszem (napi 200-300 g, Sparos a legjobb, Lidl-ös is jó, a builderes sima viszont elég rossz...), probiotikumot, izületvédőt, multivitamint, külön C D B12 vitamint, omega-3-at, most csak magnéziumot, régebben kalciumot is használtam, pluszban cinket, ha alacsony a vasszintem akkor Maltofert (receptre)

Almából sárgarépából viszonylag sokat eszem, mert ezek pektinben gazdagak, előnyös Crohn-betegek részére.

2015. ápr. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem volt ismerősöm Chron beteg, ahogy beszélgettem vele szerintem nagyon nagy változások nincsenek, ha eddig is diétáztál a testépítés miatt. Fellángolási szakaszban lehet, de alapjáraton nem. Viszont mindenféle ásványianyag pótlásra jobban kell figyelned. És magadat is, "ellenőrizni" kell, hogy melyik táplálékra hogy reagál a szervezeted.

Dietetikus és az orvos mit mondott?

2015. ápr. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
másodiknak: én voltam dietetikusnál, konkrétan ideges lett, hogy mit keresek én nála, mivel Crohn-betegnek nem tud segíteni... XD és ez a II-es BEL-en volt...
2015. ápr. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnálom.. sajna tudom, milyen a magyar eü. napi szinten többször áll égnek a hajam az orvosok mondásaitól, pedig csak adminisztrátor vagyok két lelkiismeretes orvos és két még mindig lelkes biológus között. Nem jelent semmit, hogy ki hol dolgozik, sőt.. az egyetem lenne az utolsó hely -néhány kivétellel- ahova mennék. Lehet, hogy egy lelkes, néhány éve dolgozóval, az internettel és néhány sorstárssal többet érsz :( Rákérdezek nálunk és ha tudok valakit akkor ajánlok, de ez amúgy is olyan betegség, ahol szinte minden kaját egyesével kell magadnak kitapasztalni.
2015. ápr. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én már kitapasztaltam, 2010-ben diagnosztizálták. Azóta már tudom mi a jó és mi nem :)
2015. ápr. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Dietetikus még arrébb van,előbb sz.tenyésztés és MRI,de tenyésztés negatív akkor elvileg diéta+gyógyszer kezdődhet. Tehát akkor valami erős vitamin menjen mindenképpen és fehérjéből tudtok ajánlani valamit? Hirtelen nem tudom eldönteni melyik felel meg a diéta kritériumainak.
2015. ápr. 18. 10:50
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem semmit nem fog mondani, csak annyit, hogy nyomtass ki netről pár táblázatot, mit ajánlott enni mit nem...


nem azt írtad, hogy kiderült hogy Crohn-os vagy? most akkor kiderült vagy nem? biopszia eredményei megvannak?


egyébként nem ajánlják a fehérjét, ennek ellnére a tápszerek közül mindegyik kazeines, kevés ember van akinek megfelel

natúr vagy ízesített tejsavó, Scitec boltban vegyél pár csomag 30 g-osat és próbáld ki, nincs-e/nem lesz-e bajod tőle. Aztán ha OK akkor vehetsz nagyobb kiszerelésben is máshol, olcsóbban.

2015. ápr. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!