Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy néz ki egy vegetáriánus...

Hogy néz ki egy vegetáriánus testépítő diétás étrendje?

Figyelt kérdés

Mindenevő vagyok, de úgy vélem, hogy a vegán étkezés magasabb szintű adaptálása az emberek étrendjébe, egészségesebb, mint az inkább húsalapú étkezés.


Sportolóként az étrendemet, testépítőkről másoltam, és működik is, de közel 200-300g fehérje kell diéta alatt, amit állati eredetű fehérjékből fedeztem. A növényekre eddig csak rostbevitel és szénhidrátbevitel szempontjából fókuszáltam.


Tudom, hogy vannak vegán testépítők, akik képesek nagy és szálkás izomtömeget felépíteni és megtartani.

A tömegelést még megértem.

De diéta alatt egyszerűen nem értem, hogy fedeznek ilyen magas fehérjebevitelt, alacsony szénhidrát mellett.

Mivel a zsír minimális, így a magvak korlátozottak. A hüvelyesekben magas a fehérje, de azért ott van átlagosan az 50%-os CH is, plusz ha kombinálom a gabonákkal, akkor még növelem a CH tartalmat. Rendben ott vannak még a kiegészítők. Olvastam 1-2 vegán testépítő étrendjét, és a fehérjebevitelt a táplálékkiegészítőkre alapozta. Viszont szerintem ez megint rossz hozzáállás, mármint hosszútávon az egészség szempontjából.

De tisztában vagyok azzal, hogy 1 napi étkezést olvastam..szóval biztos nem minden nap hasonlóan étkeznek.

A szójától felfordul a gyomrom, a szejtánra meg a teljes fehérjebevitelt szintén nem alapoznám a nagyon sok glutén miatt.


Tehát a lényegi kérdésem az..Hogyan tudnék magas fehérjebevitelt fedezni, alacsony CH, és vegán étrend mellett?


2015. ápr. 29. 17:46
 1/8 A kérdező kommentje:

Ha valaki tud hasonlót, akkor akár minta étrendet is írhat.


Azt is nagyon megköszönném!


Egyébként olyat is olvastam, hogy valaki úgy tartja a vegán életmódot, hogy 80/10/10 arányban van a CH/P/F.

Volt kép is, hogy valami borzasztóan szálkás, de Én ezt nem tudom elhinni. Sz, hogy vékony..rendben van, mert kevés kalóriát eszik. De az, hogy szálkás egy szénhidrát dús étrend mellett..arról nem beszélve, hogy külön kihangsúlyozza, hogy "egyszerű szénhidrátokat kell fogyasztani"..na ez egyszerűen hihetetlen.

2015. ápr. 29. 17:50
 2/8 anonim ***** válasza:
Aki borzasztóan szálkás (pláne ha száraz), akkor ott megy kox is. Nyilván ez nincs máshogy a vegán testépítőknél se.
2015. ápr. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Tyler913 ***** válasza:

Szimpla vegetáriánusként ott van ugye a túró és a tojás. Vegánként viszont igaz,amit írtál. Igazából az is elképzelhető,hogy kevesebb fehérjére van szükség,mint amennyit a közfelfogás hangoztat.

Az is lehetséges,hogy nem olyan alacsony a ch-zsír bevitel szintje,de mondjuk brutál sok a kardio. Viszont az megint izomvesztés,szóval aki vegán testépítőként brutálisan néz ki,az ugyanúgy jó eséllyel kokszol,mint egy húsevő.

2015. ápr. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

egy orvosi szakkönyvben olvastam, hogy 0.8gramm*testtömeg fehérje kell egy átlagos embernek, sportolóknak esetleg több.

Nem teljesen így volt megfogalmazva, de ez volt a lényege.


a népszerű 2gramm*testtömeg csak egy irány adat, nem pedig szentírás.

15 évvel ezelőtt, mikor kezdtem kondizni, rohadtul nem volt sárga oldal, se sárgakapszula, sőt átlag háztartásban még internet is csak ritkán elvétve...

Haverommal a suliban angol oldalakat bújva szedtük össze az infókat, és akkoriban a kajáról kb annyi infót találtunk, hogy enni kell... :D

alapfogalmak, fehérje szénhidrát, zsír, és hogy ezekkel addig kell kísérletezni, ameddig el nem érjük, hogy edzés mellett nőjön az izomzatunk és minimálisan zsírosodjunk...

hozzáteszem bazira nem ettünk 2gramm*testtömeg fehérjét, talán ha 1-1.5grammot...

jelen pillanatban szálkásítok, mivel az utóbbi 5 évben elszaladt velem a ló, 97kg-al jelenleg napi 110gramm fehérjét fogyasztok és mivel nehéz fizikai munkát végzek, mellette járok terembe + újra elkezdtem bringázni, így ha jelentős izomveszteségem lenne, az feltűnne... de nincs...

szóval nem kell egyenszámokhoz ragaszkodni, ki kell tapasztalni magadnak, mire hogyan reagál a szervezeted.

2015. ápr. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én egész életembe sportoltam. 10 év verseny úszás, 6 év harcművészet, azóta pedig szintentartó súlyzós edzést végzek.

17 évesen kb. Én is csak ennyit tudtam, hogy ennyi kell, és kb a fehérzsemle illetve a szalámi kombóval is szálkás voltam..:D

Viccet félretéve..semmit nem tudtam az egészséges táplálkozásról. De ahogy az évek teltek..nem mintha olyan üreg és tapasztalt lennék, de ennyit megfigyeltem, hogy egyre inkább szükségem van a tiszta ételekre, hogy szálkás maradjak..


De egyébként igazad lehet...


Köszönöm a válaszokat!

2015. ápr. 29. 20:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez segithet. [link]

A vegan testepitok nem esznek magas feherjet.

Az egesz veganizmus lenyege hogy 80%-ban szenhidratot esznek

2015. ápr. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. ápr. 30. 11:04
 8/8 anonim ***** válasza:

Még nyersvegán is van, aki nem szénhidrátra, hanem zsírra alapoz, pedig ők többnyire a 80/10/10-et nyomják...

Van ugyan növényi fehérjepor, de rendes ételből nem hiszem, hogy lenne olyan, ami nem tartalmaz a fehérje mellett sok szénhidrátot vagy zsírt (illetve a szója talán ilyen, de én sem enném, ahogy glutént sem). Ha a ch alacsony, a zsírt kell felvinni, nincs mese. De szerintem sem kell özön fehérjét bevinni, még növényiből sem. De ez sokmindentől függ, egyéni jellemzők, sőt étrend (most nem mesélek a ketogén diétáról, sima vega esetben még OK, de a vegán keto valószínűleg már túl extrém).

Valószínűleg össze lehet hozni egy elegendő, de nem rengeteg fehérjét, szénhidrátszegény és valamelyest zsírdús vegán étrendet, amin bizonyos emberek jól fejlődnének. De nem értek hozzá, csak igen logikusnak tűnik. A veganizmus túl macerás, én inkább eszem a házi tojásaimat s nem aggódom ilyeneken, akkor se, ha egyszer majd edzeni fogok s nem itt nézelődni kívülállóként (de a testépítés téma is érdekel, évek óta olvasok róla, csak a gyakorlattal el vagyok maradva).

2015. máj. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!