Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nincs motivációm, akaraterőm,...

Nincs motivációm, akaraterőm, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kb 3-4 éve ismerkedtem meg ezzel a sporttal, egyből megtetszett, el is kezdtem.2-3 év alatt durván 10kg-ot híztam, fejlődtem rendesen. Mára nagyjából mindent tudok a sportról és a táplálkozásról (ilyen irányban tanulok tovább).


Tavaly ilyenkor volt a mélypont, mivel érettségiztem, majd bezárt a kondi, az edzőtársam pedig elköltözött.


Azóta, ha van is elég motivációm, hogy újrakezdjem, csinálom 1-2 hétig, utána "mindig közbejön valami" (én is tudom, hogy csak kifogás) és abbahagyom. Ez megy már hónapok óta. 1-2 hét edzés 2-3hét kihagyás. Semmit nem ér, inkább csak árt. Jelenleg nincs olyan ember a közeli ismerőseim között aki járna kondizni, tehát edzőtársam sincs.

Hogyan emberelhetném meg magam, és kezdhetném újra az egészet mint régen?


2015. máj. 1. 09:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Újrakezdésnél ahogy észrevettem az első 1-2 hét pont az ami még nyűg tud lenni, ezt valahogy bírd ki, kb. 2 hét után már jobban esik, jön vissza az erő, feszesebbnek érzed az izmokat. Lehet, hogy nem árt egy kis edzés előtti bedurrantó, kreatin, ami a plusz bedurrantság érzés miatt meghozza a kedvet.
2015. máj. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Képzeld, nekem se (és gondolom van még így ezzel pár ember) van kedvem mindig edzeni. De megvannak a heti edzésnapok, időpontok és fogom magam és elmegyek edzeni. Hiába esik az eső, hó, vagy dög meleg van, akkor is.


Motiváció? Elég ha a tükörbe nézek, mert még mindig nem úgy nézek ki ahogy szeretnék. És sanszos, egy darabig nem is fogok. Ez engem eljuttat a teremig, bármi is van...


Edző társ? Mondjuk ez egyén kérdése, én teljesen megvagyok nélküle is.


Sajna az életben helyetted senki se végzi el a munkát, ha el akarsz érni valamit, azért neked kell tenni. A kérdés csak annyi, el akarod-e érni...

2015. máj. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A szükségletek motiválnak. Ha kellőképpen szükséged van valamire (akár kajára mert éhes vagy, akár egy edzésre mert szereted az eredményét, akár egy nőre mert sokat jelent neked) akkor megvan a motiváció és teszel érte.


Ha nincs szükségleted, nincs elég motivációd, akkor meg fekszel és nem csinálsz semmit (de ekkor is lehet szükséglet: tanulás, olvasás, filmnézés stb.)


Kizárólag a te igényeiden múlik, hogy mennyire leszel motivált. Ha valamit nem akarsz, mert edzőtárs vagy akármi nélkül nem, akkor azt nem fogod megcsinálni. De akkor miért várod el magadtól, hogy megcsináld? Nem kötelező edzeni, azt csinálsz az életben amit akarsz (amihez van motivációd) ;)

2015. máj. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2015. máj. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem szabad feladni.
2015. máj. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kezdd el máshogy nezni a dolgokat. Nem ugy hogy igy meg ugy akarok kinezni hanem hogy x kg-al akarsz vegezni bizonyos gyakorlatokat. Es akkor ugy fogsz tekinteni minden edzest mint egy lehetoseget arra hogy javits a multbeli teljesitmenyeden.

Legyen edzesnaplod. Hasonlok.

2015. máj. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sztem meg ez belülről jön, nem mi fogjuk megmondani hogyan motiválódj.
2015. máj. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!