Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Saját súlyos vagy súlyzós...

Saját súlyos vagy súlyzós edzés? (lent)

Figyelt kérdés

Nos, elsősorban fogyni nem szeretnék,csak izomtömeget növelni.

Heti 3-4 x tudnék menni terembe minden héten.

A kérdésem az lenne,hogy a súlyzós edzéssel előbb növelhetek,mint pl a fegyencedzéssel?

Fehérje,étrend van..

16 éves,186 cm,73kg



2015. máj. 6. 16:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen.


A súlyzós gyakorlatok speciálisan alkalmasabbak (bizonyos okoknál fogva) arra a terhelésre, ami az izomzat méretének fejlődését stimulálja.


Elvi szinten a saját testsúlyos gyakorlatok nehézségét is lehet növelni, hasonlóan a súlyzós edzéshez. Csak akkor is van valami. A saját testsúlyos gyakorlatok nem izoláltak, gyakran azért is nehezek, mert a mozdulatok bonyolultabbak, nagyobb kontroll kell pl. egyensúlyozáshoz. Súlyzós edzésnél a nehézség gyakorlatilag teljesen a súly nagyságától múlik, tehát minden energiabefektetés a súly mozgatásába, az izomfeszülésbe kerül. Szerintem.


Ez azért a hagyományos súlyzós guggolásnál nem így van, így az én meglátásom szerint a keretes guggolás is jobb, már ebből a megközelítésből.

2015. máj. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az nem igaz, hogy a nehézség kizárólag a súly nagyságától függ.
2015. máj. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha teljesen kezdő vagy akkor nyugodtan kezdhetsz saját testsúllyal. Nincs sok értelme konditeremre költened a pénzt amíg nem tudsz szabályosan megcsinálni pár alap gyakorlatot.
2015. máj. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
30-40 fekvő megy,megy az állásból híd, egylábas guggolás kb 5db, de a húzódzkodásom nagyon gyenge 2-3 db megy
2015. máj. 6. 16:27
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor még saját testsúllyal is tudsz fejlődni húzódzkodásban, 1-lábas guggolásban, egykezes fekvőben vagy más nehezített fekvőtámasz típusban.


De ugye 1 kezes fekvőnél már nem csak a karod dolgozik, 1lábas guggolásnál is komoly munka az egyensúlymegőrzés. Képzeld el, hogy ezt az összes energiát csak az izomfeszítésbe adod. Én nem súlyzózom, csak intim súlyzóval.. mindegy az egy gyakorlat, de szerintem bizonyos szempontból az edzőtermi-súlyzós edzések, gépek azért jobbak.


Na nem nekem, én csak nagyot akarok ütni meg alap fizikumot megtartani, de akinek ilyen esztétikai céljai vannak a testével, hatékonyabb lehet ha súlyokkal-gépekkel dolgozik.

2015. máj. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Tyler913 ***** válasza:

A legjobb az olyan edzésprogram,amely saját testsúlyos és súlyzós gyakorlatokat is vegyít. Én abszolút nem vagyok a saját testsúlyos gyakorlatok ellensége,de terem nélkül elég kevés dolgot tudsz csinálni,főleg kezdő szinten.


Igenis megéri elmenni terembe egyből,és szépen elkezdeni az alapgyakorlatokat:

guggolás,felhúzás,fekvenyomás,evezés,húzódzkodás,tolódzkodás,fej fölé nyomás és társaik. Az első pár hónapban kis súly,magas ismétlésszám,teljes testes edzések,utána lehet növelni a súlyt,és bontani az edzést.

2015. máj. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Vegyesen csináld.
2015. máj. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Így van, lehet együtt is csinálni, nem vagy-vagy. Amúgy is aki teremben edz, az is végez húzódzkodást, tolódkodást, sosem értettem, hogy miért kell ezt elkülöníteni.
2015. máj. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az izmod nem azt nézni hogy súlyzóval edzel vagy nem hanem hogy terhelés éri!
2015. máj. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2015. máj. 6. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!